Trwa ładowanie...

Nietypowe objawy raka mózgu (WIDEO)

Zobacz film: "Nietypowe objawy raka mózgu"

Guz mózgu niejednokrotnie brzmi jak wyrok. To nowotwór, którego ciężko zdiagnozować po objawach. Istnieją jednak nietypowe wskazówki, które mogą pomóc uratować życie.

Obejrzyj wideo i zobacz, jakie sygnały powinny cię zaniepokoić. Nowotwory mózgu są bardzo niebezpieczne,ze względu na ich umiejscowienie może okazać się że są nieoperacyjne lub zabieg wycinania zmiany wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem.

Niestety są również trudne do wykrycia, gdyż objawy bywają niejednoznaczne. Na co zwrócić uwagę? Zaburzenia wzroku. Kiedy w polu widzenia pojawiają się na przemian jasne i ciemne punkty, stałe lub poruszające się, niekiedy kolorowe masz prawo poczuć niepokój.

Przedmioty bywają widziane jak przez lornetkę, pogarsza się ostrość widzenia, może pojawić się również oczopląs. Niedowidzenie połowiczne występuje zazwyczaj po stronie przeciwnej do występowania guza, problem ze słuchem u chorego mogą pojawić się omamy, a także problem z interpretacją dźwięków.

Niektórzy chorzy skarżą się na utratę lub osłabienie słuchu w jednym uchu lub uczucie pełności. Nawet zwykła rozmowa przez telefon może sprawiać problemy zaburzenia koncentracji i guz mózgu może przyczyniać się do upośledzenia mowy i myśli.

Stają się apatyczni, nie potrafią się skupić, ich mowa mimo, że bywa płynna staje się niezrozumiała, jest pełna błędów, neologizmów i powtórzeń. Rak mózgu powoduje też wodogłowie, porażenia, utratę lub spaczenie czucia a nawet z trudności w chodzeniu.

Ponadto u kobiet może pojawić się mlekotok, bezpłodność, zaburzenia miesiączki. W mężczyzn guz może dawać objawy takie jak oligospermia, impotencja i spadek libido. Jeśli widzisz u siebie któryś z objawów i wykluczyłeś choroby z których może on wynikać, umów się na wizytę do onkologa szybka reakcja może uratować ci życie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza