Trwa ładowanie...

Nietypowe objawy miażdżycy kończyn dolnych (WIDEO)

Zobacz film: "Nietypowe objawy miażdżycy"

Bożena ma 60 lat. Papierosy pali od ponad 40. Przez wiele lat była okazem zdrowia. Nie podejrzewała, że w jej organizmie po cichu rozwija się ciężka choroba.

Objawy pojawiły się u niej nagle i były dość nietypowe. Najpierw kobiecie zaczęła drętwieć stopa. Uniemożliwiało jej to chodzenie, czuła ogromny dyskomfort. Później doszły inne dolegliwości.

Zdrętwiała stopa stawała się coraz zimniejsza i zaczęła sinieć. Z czasem pojawił się także silny ból łydek, a palce wykrzywiły się nieestetycznie.

Kobieta zaniepokoiła się dopiero wtedy, kiedy objawy zaczęły pojawiać się także w drugiej nodze.

Wyniki badań krwi nie wykazały niczego niepokojącego. Dopiero kiedy Bożena trafiła do kardiologa, okazało się, że to miażdżyca kończyn dolnych.

Choroba jest niebezpieczna, ponieważ daje bardzo nieoczywiste objawy. Przypominają często zakrzepicę żył i przez to są bagatelizowane.

W przypadku miażdżycy nieoczywistym, łatwym do zignorowania objawem jest uczucie palenia w nogach. Zwykle pojawiają się wieczorem. Często można zaobserwować także silne zaczerwienienie, które do złudzenia przypomina reakcję alergiczną i również może być zbagatelizowane.

Na skutek rozwoju miażdżycy, krew przepływa nieprawidłowo przez naczynia krwionośne, a nogi mogą stać się blade i bardzo zimne.

Niedostateczna ilość tlenu w mięśniach skutkuje natomiast pojawieniem się obrzęku i opuchlizny.

O rozwoju tej groźnej choroby mogą także świadczyć inne nieoczywiste objawy, których czasami nawet nie zauważamy albo zrzucamy winę na przepracowanie lub stres. Są to przede wszystkim zawroty głowy, ciągłe zmęczenie i częste bóle nóg, nawet po niewielkim wysiłku.

Te materiały na temat chorób mogą być równie interesujące:

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza