Trwa ładowanie...
Przeczytaj comiesięczny raport abcZdrowie
Temat miesiąca: AIDS Czytaj więcej >

Nieswoiste zapalenie jelit zwiększa ryzyko zawału serca (WIDEO)

Zobacz film: "Nieswoiste zapalenie jelit a ryzyko zawału serca"

Naukowcy wykazali bardzo silny związek między nieswoistym zapaleniem jelit, a ryzykiem zawału serca. Badania przeprowadzono wśród 22 mln osób. Chcesz wiedzieć, kto szczególnie znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka? Objerzyj wideo i sprawdź czy zapalenie jelit ma wpływ na kondycję serca.

Istnieje co najmniej 5 znaków, że masz chore jelita. Warto też umieć rozpoznać 11 symptomów poważnych chorób jelita grubego oraz nieoczywiste objawy, które mogą oznajmiać problemy ze zdrowiem. Wczesne diagnostyka umożliwia wdrożenie odpowiedniego leczenia, zatrzymanie rozwoju procesu chorobowego i poprawę samopoczucia.

Istnieje wiele rodzajów chorób jelit, które mogą wystąpić z różnych przyczyn. Dosyć popularny jest zespół jelita drażliwego, stany zapalne jelit, autoimmunologiczne choroby jelit, wrzodziejące zapalenie jelita grubego oraz rzekomobłoniaste zapalenie jelit. Istnieje też choroba Leśniowskiego-Crohna oraz toksyczne zapalenie jelit. W przypadku tych schorzeń konieczne są regularne wizyty u lekarza i powtarzanie badań.

Dieta w chorobach zapalnych jelit jest bardzo ważny i od niej zależy przebieg choroby. Pojawiają się nowe leki w leczeniu nieswoistych zapaleń jelit i ich leczenie jest trochę łatwiejsze. Ponadto, naukowcy w końcu odkryli jak działa lek na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. To bardzo dobra informacja, że medycyna nieustanie się rozwija. Ale czy rzeczywiście zapalenia jelit przyczyniają się do zawału serca?

Co to jest atak serca i jak pomóc gdy ktoś ma zawał? W rozpoznaniu kluczowe są objawy zawału serca, istnieje co najmniej 5 sygnałów, które wysyła organizm miesiąc przed zawałem serca. Obejrzyj wideo i dowiedz się więcej o problemach z sercem oraz o chorobach jelit. Czy rzeczywiście organizm ostrzeże przed zawałem nawet miesiąc wcześniej? Czy mając zapalenie jelit powinnaś obawiać się zawału serca? Poznaj odpowiedzi na te pytania.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza