Trwa ładowanie...

Niepełnosprawny Kacper śpi na klatce. Matka wyrzuciła go z domu

Oto smutna historia młodego mężczyzny, który śpi na klatce, bo w wieku 18 lat został wyrzucony ze swojego domu. Dramatycznym losem 20-letniego Kacpra zainteresowali się mieszkańcy Dzierżoniowa. Z bezradności postanowili zainteresować dziennikarzy losem mężczyzny.

spis treści

1. Matka wyrzuciła niepełnosprawnego Kacpra z domu

Tragiczna historia Kacpra została przedstawiona w programie "Uwaga! TVN" dzięki mieszkańcom Dzierżoniowa. To oni zgłosili dziennikarzom, że na klatce schodowej mieszka młody mężczyzna, który nie ma się gdzie podziać. Ludzie wypowiadali się pozytywnie o bezdomnym. Mówili, że chłopak nikomu nie szkodzi, jest grzeczny i nigdy nie jest pod wpływem alkoholu.

”Widać było, że chłopak jest przemarznięty. Był bardzo grzeczny. Kupiłam mu bułki. Przerażające było, w jaki sposób je jadł. Jakby od dawna nic nie miał w ustach” - powiedziała w programie pani Irena.

Jak się okazało, Kacper ma orzeczenie o niepełnosprawności z powodu kłopotów ze zdrowiem psychicznym. Bohater reportażu twierdzi, że wylądował na ulicy, bo matka kazała mu się wyprowadzić, jak tylko skończył 18 lat.

‘”Kiedy skończyłem 18 lat, mama wyrzuciła mnie z domu. Powiedziała, że mam się pakować, wynosić i radzić samemu. Problem w tym, że nie potrafię żyć samodzielnie. Potrzebowałbym rozmowy z kimś bliskim, ale nie mam nikogo” - powiedział chłopak w rozmowie z dziennikarzami.

Kacper z wykształcenia jest fryzjerem i pracował przez jakiś czas w swoim zawodzie, jednak w żadnym zakładzie fryzjerskim nie zagrzał za długo miejsca. Była szefowa Kacpra przyznała w reportażu, że był sumiennym pracownikiem, ale niestety nie posiadał dużych zdolności i zachowywał się jak dziecko.

Matka nie utrzymuje kontaktu ze swoim synem. Podobno sprzedała swoje mieszkanie 2 lata temu i wyjechała.

”Nie będę udzielać informacji na temat syna. Chcecie mu pomagać, to mu pomagajcie” - powiedziała matka Kacpra podczas telefonicznej rozmowy z dziennikarzami.

Dziennikarze TVN zapytali kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej gminy Dzierżoniów o to, czy jest szansa na znalezienie mieszkania dla Kacpra.

‘”Obecnie gmina nie dysponuje mieszkaniami, które na już moglibyśmy panu Kacprowi zaoferować. Jedyna pomoc to możliwość załatwienia schroniska dla bezdomnych” – opowiedział Piotr Podkówka.

Historia Kacpra poruszyła wiele osób, mamy nadzieję, że chłopak w końcu znajdzie swoje bezpieczne miejsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza