Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Nieoczywiste objawy raka prostaty (WIDEO)

Zobacz film: "Nieoczywiste objawy raka prostaty"

Nowotwór gruczołu krokowego to jedno z największych zagrożeń zdrowotnych dla mężczyzn. Z roku na rok choruje na niego coraz więcej panów.

Kluczem do szybszego wykrywania nowotworu jest diagnostyka. Właśnie dlatego, warto poznać nawet te nietypowe objawy raka prostaty. Oto kilka z nich. Nieoczywiste objawy raka prostaty.

Nowotwór gruczołu krokowego to jedno z największych zagrożeń zdrowotnych dla mężczyzn. Z raka na rok choruje na niego coraz więcej panów. Liczba przypadków raka prostaty wzrosła w ciągu ostatnich trzech dekad około pięciokrotnie.

Onkolodzy podkreślają, że będzie się nadal zwiększać. Niestety, rośnie także umieralność chorych na tego typu nowotwór. Rak prostaty jest przyczyną około ośmiu procent zgonów z powodu nowotworów.

Aby im zapobiegać, kluczowe jest wczesne wykrycie choroby. Można to zrobić, reagując już na wczesne nawet nietypowe objawy. Jakie? Kłopoty z oddawaniem moczu łatwo je pomylić z zapaleniem dróg moczowych.

Może pojawić się: pieczenie, nagłe parcie na pęcherz, uczucie niepełnego wypróżnienia. Wąski strumień moczu również jest nietypowym raka gruczołu krokowego. Podobnie jak nieutrzymanie moczu. Warto zwrócić się z tym problemem do urologa.

O procesie nowotworowym może świadczyć także zastój moczu. Pojawia się, gdy przerośnięty gruczoł uciska na pęcherz moczowy. Również opuchlizna w okolicy pachwinowych węzłów chłonnych może być symptomem raka stercza.

Towarzyszy jej zazwyczaj ból. Na raka prostaty narażeni są głównie mężczyźni po 50. roku życia. Ryzyko zachorowania rośnie wraz z wiekiem.

Te materiały na temat raka mogą wydać ci się interesujące:

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza