Trwa ładowanie...

Nawyki, które uszkadzają twój mózg (WIDEO)

Zobacz film: "Nawyki, które każdego dnia uszkadzają twój mózg"

Nierzadko nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale niektóre codzienne czynności negatywnie wpływają na pracę naszego mózgu, spowalniając ją. Co więcej, mogą go nawet uszkadzać. Które z nich są szczególnie niebezpieczne? Z czego warto zrezygnować?

Gdy nie jesz śniadania, nie zapewniasz organizmowi potrzebnej dawki energii do właściwej pracy przez kolejny dzień. Kiedy śpisz, twój mózg nie odpoczywa a kontroluje, aby w twoim organizmie przebiegały ważne dla życia procesy. Jeśli rano nie uzupełnisz zapasów, twój mózg nie będzie pracował wydajnie, a ty będziesz mieć problemy z koncentracją i pamięcią.

Zbyt mała ilość snu to kolejny nawyk, którym szkodzisz swojemu mózgowi. Aby się zregenerował i odpoczął, potrzebuje ośmiu godzin nieprzerwanego snu. Skracanie tego czasu sprawi, że przez cały kolejny dzień będziesz czuł się zmęczony.

Cukier, szczególnie w dużych ilościach, nie należy do sprzymierzeńców twojego mózgu. Jeśli twoja dieta bogata jest w słodycze i słodzone napoje, zahamowane zostają niektóre funkcje mózgu. Nie możesz się skupić, skoncentrować i nieustannie masz zły humor. Zaburzone zostaje też wchłanianie niektórych składników odżywczych, takich jak na przykład białko.

Innym czynnikiem, który niszczy twój mózg jest zanieczyszczone powietrze, którym oddychasz. Znajdujące się w nim toksyczne substancje prowadzą do niedotlenienia twojego ciała i mózgu. Brak tlenu w jego komórkach sprawia, że te stopniowo obumierają. Dlatego warto zadbać o czyste powietrze w naszych domach.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza