Trwa ładowanie...

Uwodzenie - jak poderwać dziewczynę, jak poderwać chłopaka

Uwodzenie to rzadka umiejętność flirtowania, której celem jest, nie tylko zdobycie partnera, ale także oczarowanie go subtelnymi zalotami. Istnieje wiele poglądów na temat tego, w czym tkwi tajemnica łatwego nawiązywania kontaktów z płcią przeciwną. Niektórzy twierdzą, że uwodzenie polega ona na dowcipnym i błyskotliwym wypowiadaniu się, umiejętnym obdarzaniu komplementami, a wreszcie w uroku osobistym. Trudno jednak podać uniwersalną receptę na uwodzenie, a tajniki szkoły uwodzenia poznajemy wraz z wiekiem.

spis treści

1. Jak poderwać dziewczynę?

Wbrew pozorom uwodzenie dziewczyny to nie jest to łatwa sprawa, szczególnie jeśli mężczyzna jest nieśmiały i nie ma zbyt dużego doświadczenia w kontaktach damsko-męskich.

Zobacz film: "Patryk Pniewski: Jaki ma patent na uwodzenie? Jak skraść jego serce?"

Co więcej, nie ma uniwersalnej metody na poderwanie kobiety, ponieważ każda z nich ma inne upodobania, zainteresowania czy wykształcenie. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które pozostają niezmienne, jeśli chodzi o uwodzenie płci przeciwnej. Oto kilka z nich:

 • pamiętaj, by nie mówić za dużo o sobie i pozwolić partnerce pokierować konwersacją,
 • uważnie słuchaj tego, co dziewczyna do ciebie mówi - kobiety z rezerwą odnoszą się do mężczyzn, którzy lekceważą ich słowa,
 • utrzymaj kontakt wzrokowy z partnerką, szczególnie kiedy ona mówi - nie patrz zbyt długo na jej piersi i ciało - może to spowodować, że kobieta poczuje się zawstydzona,
 • dyskretnie podglądaj jej ruchy i zachowania - jeśli kobieta podczas rozmowy sięgnie po filiżankę, ty powinieneś zrobić to samo,
 • zachowaj odpowiednią sylwetkę i nie wykonuj zbyt wielu ruchów - twoja postawa w tym czasie rozmowy czy spotkania powinna udowadniać, że jesteś stonowanym, ale i stanowczym mężczyzną,
 • zachowaj odpowiednią odległość.
15 sekretów kobiet, które mężczyźni powinni znać
15 sekretów kobiet, które mężczyźni powinni znać [15 zdjęć]

Kobiety doceniają wrażliwość mężczyzn. W końcu to miła odmiana, jak twardy na co dzień facet od czasu

zobacz galerię

1.1. Mowa ciała

Czasami język ciała mówi o nas więcej niż słowa, pamiętaj, że pierwsze wrażenie znaczy bardzo wiele. To jaką partner ma sylwetkę, w jaki sposób się porusza jest bardzo istotne.

Należy pamiętać również o manierach - odsunięcie krzesła, założenie płaszcza, przytrzymanie drzwi, zapłacenie za kolację, to jedne ze sposobów na zdobycie dodatkowych punktów. Okazuje się, ze kobiety najczęściej poszukują poczucia bezpieczeństwa, empatii oraz szczerości.

1.2. Pierwsza randka

Pierwsza randka i stres jaki jej towarzyszy jest zachowaniem całkowicie naturalnym. Nie istnieje jedna recepta na udany wieczó, warto jednak być optymistycznie nastawionym do spotkania. Wybór miejsca również jest istotny, warto znaleźć takie, które będzie sprzyjało miłej i spokojnej rozmowie.

2. Jak poderwać chłopaka?

Uwodzenie faceta może nastręczać wielu trudności. Rozmowa jest sztuką, dzięki której można nie tylko poderwać faceta, ale także zyskać wiele cennych informacji na jego temat.

Uwodzenie w czasie rozmowy nie jest rzeczą łatwą, więc kobieta powinna pamiętać, by nie popełnić kilku błędów, które mogą zniechęcić do niej faceta. Oto one:

 • nie bądź wulgarna - nie chodzi tylko o używanie niecenzuralnych wyrazów, ale także o umiarkowanie w piciu czy dobieranie odpowiednich tematów do rozmowy,
 • nie plotkuj - mężczyźni nie lubią, gdy kobieta mówi za dużo, szczególnie o swoich byłych partnerach i kontaktach damsko-męskich,
 • nie okazuj zdenerwowania, ale też nie bądź zbyt zuchwała - umiarkowana pewność siebie to złoty środek,
 • nie popełnij estetycznej wpadki na pierwszych kilku spotkaniach - wszystkie kobiety doskonale wiedzą, że mężczyźni to wzrokowcy, więc od razu zwracają swoją uwagę na strój, makijaż czy fryzurę.

Zobacz też:

3. Co to jest gra wstępna?

Gra wstępna to wszelkie działania, które poprzedzają każdy stosunek seksualny. Jej celem jest pobudzenie seksualne partnerów i rozbudzenie w nich ochoty na seks.

Uwodzenie podczas gry wstępnej ma zazwyczaj charakter psychologiczny i fizyczny. Gra wstępna poprzedza stosunek płciowy lub inne czynności, których celem jest osiągnięcie orgazmu.

Uwodzenie w grze wstępnej następuje poprzez szereg różnych pieszczot i działań o charakterze stymulującym. Może to być całowanie, dotykanie lub pieszczenie erogennych sfer ciała zarówno kobiety, jak i mężczyzny.

Zazwyczaj to mężczyzna szybciej osiąga podniecenie seksualne – czasem wystarczy mu, że będzie napawał się pięknem nagiego kobiecego ciała. Nieco trudniejsze jest uwodzenie kobiety w grze wstępnej, ponieważ wymaga ona większej ilości pieszczot.

3.1. Brak ochoty na seks u mężczyzny

Brzmi to paradoksalnie, ale takie sytuacje się zdarzają i nie znaczy to, że mężczyzna jest homoseksualistą albo ma kochankę. Istnieje wiele sytuacji, gdy mężczyzna nie ma ochoty na seks, a mogą być one spowodowane następującymi czynnikami:

 • stres w pracy,
 • przemęczenie,
 • problemy zdrowotne,
 • depresja,
 • zły nastrój spowodowany brakiem perspektyw zawodowych.

Brak ochoty na seks może wynikać także z obaw mężczyzny o swoje libido. Palenie tytoniu, spożywanie alkoholu, stres i zmęczenie powodują, że mężczyźni mogą mieć problemy ze wzwodem, dlatego unikają współżycia. Problem polega na tym, że najczęściej nie chcą o tym rozmawiać i zamiast szczerego zwierzenia wolą ucieczkę w pracę czy spotkanie z kolegami.

Zobacz także:

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Sztuki uwodzenia można się nauczyć
Sztuki uwodzenia można się nauczyć (123RF)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza