Trwa ładowanie...

Naturalne leczenie impotencji

Impotencja jest schorzeniem dotykającym mężczyzn w coraz młodszym wieku. Chorzy na impotencję niechętnie udają się do lekarza ze swoim problemem. Zaburzenia seksualne obniżają jakość życia, zaburzają samoocenę, a także mogą doprowadzić do depresji. W wielu przypadkach za problemy z erekcją odpowiadają przyczyny, które można wyeliminować bez potrzeby stosowania preparatów farmakologicznych, a nawet jakichkolwiek preparatów. Najczęstsze przyczyny impotencji może opierać się na samej zmianie nawyków.

spis treści

1. Istota impotencji

Impotencja (niemoc płciowa) to dysfunkcja seksualna, objawiająca się brakiem erekcji lub ejakulacji mimo prawidłowego podniecenia i występowania więzi między partnerami. Problemy ze wzwodem możemy podzielić na pierwotne i wtórne - pojawiające się po okresie prawidłowego funkcjonowania seksualnego. Przyczynami zaburzeń erekcji mogą być czynniki psychiczne (impotencja psychogenna) oraz somatyczne. Czynnikami o podłożu psychogennym są:

Zobacz film: "Seks nie jest celem samym w sobie"

 • stresująca praca,
 • szybki styl życia,
 • lęk przed stosunkiem płciowym,
 • niechęć przed ewentualną ciążą,
 • poczucie grzechu,
 • kompleksy,
 • zaburzenie rozwoju psychoseksualnego,
 • introwersja.

W przypadku impotencji psychogennej, podczas marzeń sennych erekcja jest prawidłowa.

 

Naturalne leczenie impotencji
Naturalne leczenie impotencji

Przyczyny impotencji mogą mieć podłoże psychogenne i organiczne. Zaburzenia o podłożu psychogennym stanowią

zobacz galerię

Nieprawidłowy styl życia, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu , przyjmowanie amfetaminy, siedzący tryb życia, wysoki poziom cholesterolu - w wielu przypadkach powyższe czynniki są jedynymi przyczynami nieudanego życia płciowego. Choroby, które mogą powodować impotencję to: SM , tetraplegia, SLA, choroby serca, cukrzyca , ciężkie, niekontrolowane nadciśnienie tętnicze , choroba Peyroniego , spodziectwo, stulejka . Zaburzenia erekcji występują również w przebiegu andropauzy oraz podczas terapii niektórymi lekami (SSRI, SNRI).

2. Naturalne metody na erekcję

Zaburzenia erekcji są bardzo wstydliwym schorzeniem, ponieważ zaburzają one opinię o silnym, męskim i niezawodnym mężczyźnie. W wielu przypadkach podłożem schorzenia są czynniki psychiczne i styl życia, który może ulec modyfikacji.

Naturalne leczenie impotencji obejmuje:

 • Pomoc psychologa. Wszystkie przypadki zaburzenia erekcji powinny być skonsultowane ze specjalistą, który pomoże odnaleźć problem i udzieli fachowej pomocy w jego rozwiązaniu. Wielu mężczyznom wystarczy nauka radzenia sobie ze stresem, a problem zaburzeń wzwodu znika bezpowrotnie. W dzisiejszym świecie wzrasta ilość sytuacji stresujących, zwiększa się szybkość życia, ilość obowiązków, odpowiedzialność zawodowa. Niektórzy mężczyźni nie potrafią poradzić sobie z taką kumulacją przewlekłych sytuacji stresowych, co objawia się poza impotencją, bezsennością, niestrawnością, zaburzeniami uwagi, nerwowością. Psycholodzy mogą poświęcić mężczyźnie wystarczającą ilość czasu, na swobodną rozmowę, co może pomóc w powrocie do pełni zdrowia. Rozmowa ze specjalistą może także pomóc w odkryciu innych skrywanych problemów - kompleksów, lęków, wstydu. Psycholodzy pomagają w poradzeniu sobie z zaakceptowaniem własnego ciała, uczą relacji międzyludzkich i pomagają w przełamaniu własnych obaw i lęków. Psychoterapia powinna być stosowana podczas wszystkich etapów leczenia impotencji, kiedy sama nie przynosi oczekiwanych rezultatów.
 • Zmiana stylu życia. Siedzący styl życia, mała aktywność fizyczna, wpływają negatywnie na cały organizm. Dodatkowo dołączające się nieprawidłowe i nieregularne odżywianie powodują zwiększenie masy ciała i zaburzenia lipidowe. Takie zmiany przyczyniają się do odkładania złogów cholesterolu w naczyniach, co powoduje zaburzenia wzwodu, gdy dotyczy to naczyń prącia. Mężczyźni powinni zwiększyć aktywność fizyczną, zaleca się panom co najmniej 30 minut ćwiczeń 3 razy w tygodniu. Aby zwiększyć ilość ruchu można zamienić windę na schody, podróż samochodem na zakupy lub do pracy na spacer lub jazdę rowerem. Posiłki powinny być regularne i o zrównoważonym składzie produktów pokarmowych. W każdym daniu powinny zagościć owoce lub warzywa. Zmiany takie pomogą obniżyć „zły” cholesterol, zrzucić zbędne kilogramy i pomogą w uzyskaniu wzwodu.
 • Joga. Naukowcy są pewni, że właśnie dzięki specjalnym ruchom ciała można odprężyć zarówno ciało i umysł. Ćwiczenia pozwalają rozciągnąć ciało, zwiększyć sprawność fizyczną oraz „oczyścić” umysł ze wszystkich problemów dnia codziennego. Regularne ćwiczenia dla pewnej grupy mężczyzn wystarczają, by problemy z erekcją zniknęły.
 • Rzucenie palenia. Zawarte w papierosach nikotyna i substancje szkodliwe wpływają negatywnie na organizm człowieka. Palenie zwiększa ryzyko rozwoju nowotworów (m.in. płuc, gardła, przełyku, żołądka), miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca, POCHP, choroby wrzodowej, zaćmy, przyspieszają starzenie się skóry oraz mogą spowodować impotencję. Substancje z dymu tytoniowego powodują zwiększone odkładanie cholesterolu w naczyniach oraz powodują wytwarzanie wolnych rodników tlenowych uszkadzających ściany naczyń (również naczyń znajdujących się w prąciu). Zaprzestanie palenia papierosów może spowodować zmniejszenie uszkodzenia naczyń.
 • Muzykoterapia. Niektóre badania donoszą o wpływie muzyki na poprawę zaburzeń wzwodu. Spokojne dźwięki według badaczy wpływają pozytywnie na zdrowie psychiczne, pomagają poradzić sobie ze stresem oraz poprawiają samopoczucie. Codzienne słuchanie ulubionej, odprężającej muzyki lub odgłosów przyrody może pomóc w życiu seksualnym.
 • Ograniczenie alkoholu. Alkohol doprowadza do zaburzeń erekcji, dlatego mężczyźni, którzy spożywają napoje wzbogacone w procenty powinni z nich zrezygnować lub przynajmniej zmniejszyć ich ilość. Jednak niektórzy naukowcy donoszą o korzystnym wpływie na potencję niewielkich ilości czerwonego wina. Badania już udowodniły, że kieliszek czerwonego wina dziennie chroni przed chorobami układu krążenia, dlatego również może pozytywnie wpływać na krążenie krwi w naczyniach jamistych prącia. Niektóre badania donoszą także, że w wielu przypadkach u mężczyzn z chorobami serca występują również problemy z potencją. Dodatkowo zawarte w czerwonym winie antyoksydanty zabezpieczają ściany naczyń przed czynnikami uszkadzającymi.
 • Afrodyzjaki. Już od kilkuset lat są znane substancje, które wzmagają popęd płciowy. Skuteczność tych preparatów zależy od ilości spożytej substancji, osobniczej wrażliwości organizmu oraz więzi emocjonalnej występującej między partnerami. Do znanych afrodyzjaków zaliczamy owoce morza (ostrygi), warzywa (karczochy, pomidory, szparagi, por, rzepa, awokado), trufle, mandragorę, żeń-szeń, owoce (truskawki), jaja przepiórcze, dziczyznę, miód, orzechy włoskie, przyprawy (chilli, chrzan, cynamon, wanilia), zioła (lubczyk), czekoladę, mleko kozie, koktajle alkoholowe i mleczne, kakao. Jedynym zarejestrowanym afrodyzjakiem jest johimbina. Niektórzy uważają, że preparaty witaminowe także mogą wpływać pozytywnie na potencję.

Leczenie impotencji zaczyna się zwykle od naturalnych metod. Gdy zawodzą, warto skorzystać z innych form terapii, na przykład środków farmakologicznych.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Naturalne metody leczenia impotencji
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza