Trwa ładowanie...

Najszczęśliwsze kobiety nie wychodzą za mąż. Zaskakujące badania

Recepta na szczęście? Nie wychodź za mąż i nie decyduj się na dzieci. Nowe badania wykazały, że wolne kobiety są zdrowsze i szczęśliwsze niż ich rówieśnice będące w związkach małżeńskich.

W "The Guardian" opublikowano wyniki zaskakujących badań American Time Use Survey na temat odczuwanego poziomu szczęścia. Populację podzielono na podgrupy na podstawie stanu cywilnego.

Paul Dolan, profesor nauk behawioralnych z London School of Economics, zwrócił uwagę, że poczucie szczęścia i stan zdrowia idą w parze i są powiązane ze statusem związku, w jakim dana osoba przebywa lub przebywała. Brano pod uwagę: singielki i singli, żonatych i mężatki, a także osoby rozwiedzione, w separacji i owdowiałe.

Zobacz film: "Ulubiona pozycja seksualna kobiet i mężczyzn"

Najszczęśliwsze i z prognozami najdłuższego życia okazały się bezdzietne singielki. Zamężne mamy w tym samym wieku miały mniejszą szacowaną długość życia i statystycznie były mniej szczęśliwe.

Odwrotnie to zjawisko działało na mężczyzn. To żonaci okazywali się szczęśliwsi i spokojniejsi. Co ciekawe, panowie w związkach, zgodnie z badaniem, mieli wyższe dochody niż ich wolni rówieśnicy. Długość życia w obu grupach była porównywalna, jednak też z zauważalną różnicą na korzyść żonatych.

Zdaniem Paula Dolana, mężczyźni więcej zyskują zawierając małżeństwo, dla kobiet często jest ono poświęceniem. Od pań wciąż wymaga się więcej niż od ich partnerów. Wielu kobietom doskwiera samotność w związku, tkwią jednak w relacji, bojąc się ostracyzmu społecznego.

Ranking najdziwniejszych przesądów ślubnych
Ranking najdziwniejszych przesądów ślubnych [6 zdjęć]

Przed nami sezon ślubny. Każdy z nas ma chyba przynajmniej jeden weekend zarezerwowany na wesele kogoś

zobacz galerię

To dlatego zdarzały się w badaniu nieszczęśliwe singielki. Dotyczyło to osób, które czuły presję i przekonanie, że miarą życiowego sukcesu jest mąż i dzieci. Paul Dolan podkreśla też, że deklaracje szczęścia ze strony mężatek częściej płyną w obecności męża. W samotności kobiety przyznawały, że nie są zadowolone ze swojego życia. W dodatku wyliczono, że częściej chorują niż wolne koleżanki.

Paul Dolan zwrócił uwagę na pokutujący stereotyp, który każde życzyć bezdzietnej singielce znalezienia mężczyzny.

Podkreślił, że nawet jeśli go znajdzie, nic dobrego z tego nie wyniknie dla niej. Będąc w związku prawdopodobnie straci szczęście, zdrowie i umrze wcześniej od wolnych koleżanek.

Zobacz też: Pokolenie singli. Coraz częściej żyjemy w pojedynkę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza