Trwa ładowanie...

Nadmierna higiena intymna przyczyną wielu infekcji (WIDEO)

Zobacz film: "Nadmierna higiena intymna przyczyną wielu infekcji"

Infekcje intymne to tak naprawdę zdarzenie, które dotyka w ciągu roku prawie 2/3 kobiet, a w ciągu życia na pewno jedna z nich, każda kobieta będzie miała jakieś objawy infekcji intymnej. Dlatego, że to jest zjawisko częste, zjawisko, z którym mamy do czynienia często w gabinetach, ponieważ jest to związane z takim najbardziej podstawowym zjawiskiem, związanym z utrzymaniem prawidłowej flory w pochwie.

Oczywiście jeżeli współżyjemy, jeżeli mamy partnera to mamy również z nim dzieloną florę bakteryjną i nie zawsze ta flora bakteryjna jest florą dobrą albo tolerowaną przez nasz organizm. Na pewno takim czynnikiem sprawczym, który powoduje, że częściej do tych infekcji dochodzi jest ciągła styczność z antybiotykami bądź też ze środkami odkażającymi, które w sytuacjach kiedy likwidują prawidłową florę w pochwie są czynnikiem zwiększającym ryzyko infekcji grzybiczych.

Na pewno takim czynnikiem sprzyjającym infekcjom jest to, że u niekórych kobiet pojawiają się nieprawidłowe nawyki higieniczne związane z takim nadmiernym dbaniem o higienę, że dochodzi aż do likwidacji prawidłowej flory. A biologia nie lubi próżni. Jeśli nie ma prawidłowej flory, pojawia się flora patologiczna i wtedy mamy do czynienia z infekcją, z którą trzeba już iść do lekarza.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza