Trwa ładowanie...
Przeczytaj raport abcZdrowie
Temat miesiąca: Alkohol

Na czym polega gra wstępna

W porównaniu z mężczyznami kobiety potrzebują długiej gry wstępnej. Aby seks sprawiał im prawdziwą przyjemność, ważne jest wszystko, co dzieje się wcześniej. Zły nastrój i stres nie sprzyjają seksualnemu podnieceniu i nie pozwalają w pełni cieszyć się bliskością z partnerem. By osiągnąć orgazm, ciało kobiety wymaga dłuższej stymulacji. Wiele Pań twierdzi niestety, że gra wstępna zazwyczaj jest za krótka i że często po prostu nie są odpowiednio przygotowane do współżycia.

Zobacz film: "Jak często uprawiamy seks?"

1. Czas trwania gry wstępnej

Większość osób zapytanych, co wolałoby zjeść na obiad: czy tylko danie główne, czy posiłek składający się z czterech dań, odpowiedziałoby zapewne, że to drugie. Dlaczego więc w swoim życiu erotycznym mielibyśmy ograniczać się tylko do „dania głównego”? Aby seks sprawiał obu partnerom prawdziwą przyjemność, mężczyzna powinien dbać o Twoje zaspokojenie na równi ze swoim. Oczywiście zdarza się, że czasami nie mamy wystarczająco dużo czasu na długą grę wstępną i oboje mamy ochotę na szybki seks. Ale jeśli nic nas nie ogranicza, warto wykorzystać szansę, aby trochę zwolnić, kochać się dłużej, a dzięki temu czerpać więcej radości z seksu.

2. Fantazja w grze wstępnej

Gra wstępna zaczyna się w momencie, gdy zaczynacie rozmawiać o seksie. Możecie wysyłać sobie SMS-y lub maile, w których podzielicie się z partnerem tym, na co macie ochotę, albo co planujecie zrobić z nim wieczorem, kiedy się spotkacie. Warto także zadbać o podgrzanie atmosfery w mieszkaniu. Przygotujcie seksową muzykę, oświetlenie w sypialni, kupcie filmy erotyczne. Zjedzcie wspólną kolację. Możecie raz na jakiś czas wyjść do restauracji. Wypróbujcie, jak działa na was wspólna kąpiel z użyciem aromatycznych olejków lub świec zapachowych.

Nie zapominajcie, że nawet w długotrwałym związku bycie dla siebie ciągle atrakcyjnym nie tylko jest możliwe, ale bardzo ważne dla rozbudzania wzajemnego pożądania. Wiele osób zapomina o tym. Błąd! Ubieraj się seksownie i zachęcaj do tego swojego ukochanego. Powiedz mu, że wygląda sexy, a na pewno odpowie tym samym. Wybierz strój, który pobudzi jego wyobraźnię. Możesz później zmysłowo się go pozbyć albo on pomoże Ci go zdjąć. Pamiętaj, że to, w jakim tempie zdejmujesz z siebie ubranie, jest sygnałem dla niego, ile czasu jeszcze potrzebujesz.

3. Dotyk w grze wstępnej

Wypróbujcie masaż erotyczny, który rozbudzi wasze zmysły. Użyjcie do tego olejku lub oliwki. Powiedzcie sobie, jaki rodzaj dotyku was szczególnie podnieca. Zanim zaczniecie całować się w okolicach intymnych, całujcie się namiętnie – nie tylko w usta, ale także szyję, uszy, ramiona, uda, brzuch… Takie oznaki czułości wprowadzą was oboje w erotyczny nastrój i przygotują na wspaniały seks.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza