Trwa ładowanie...

Na ciele 14-latki pojawiły się siniaki. Okazało się, że to objaw białaczki (WIDEO)

Zobacz film: "Na jej ciele pojawiły się siniaki. Były to objawy białaczki"

Ashton Powell z Ayr w Australii cieszyła się swoim nastoletnim życiem**. Nic nie zapowiadało, że wydarzy się coś złego.Dziewczynka zachorowała. Lekarze myśleli, że to grypa.

Jednak na swoim ciele zauważyła niepokojące symptomy. Czuła, że może być to coś groźnego. Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz wideo.

Na jej ciele pojawiły się siniaki, były to objawy białaczki. Ashton Powell z Ayr w Australii była wesołą nastolatką. Miała wspaniałych przyjaciół, z którymi lubiła spędzać czas. Kilka tygodni przed jej czternastymi urodzinami zaczęła źle się czuć.

Lekarze zdiagnozowali u niej grypę. Jej starszy brat oskarżył nawet dziewczynę o symulowanie choroby. Kilka dni później, po przebudzeniu, Ashton zauważyła siniaki na ciele. Dziewczynka przeczuwała, że tym razem może być to coś poważnego.

Mama zabrała ją do lekarza, który skierował ją na badania krwi. Tego samego dnia kazano jej położyć się do szpitala. Wtedy usłyszała, że ma białaczkę. Gdy byliśmy w poczekalni dla dzieci, przyszedł lekarz i wyjaśnił kilka rzeczy, których nawet nie pamiętam.

Wtedy powiedział nam, że mam białaczkę. Mama zaczęła płakać, tata był w szoku, a ja zaniemówiłam" - powiedziała Ashton. Dziewczyna rozpoczęła wyczerpującą terapię, podczas której trzykrotnie walczyła o życie. Po ponad dwóch latach zakończyła chemioterapię.

Ashton wróciła do szkoły, jednak miała problem z nawiązywaniem nowych przyjaźni. Zachęca innych żeby słuchali swojego ciała i nie bagatelizowali żadnych objawów. Do symptomów białaczki należą: słaba krzepliwość krwi, siniaki i uporczywe zmęczenie.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza