Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: ALERGIE

Mydło pod prześcieradłem łagodzi zespół niespokojnych nóg? Wyjaśniamy (WIDEO)

Zobacz film: "Mydło łagodzi zespół niespokojnych nóg?"

Męczy cię zespół niespokojnych nóg? Włóż pod prześcieradło świeże mydło, a zobaczysz poprawę. Taka metoda radzenia sobie z przypadłością zdobywa coraz większą popularność. Czy ten babciny sposób faktycznie działa? A może jest jedynie efektem placebo? Więcej informacji znajdziesz w wideo.

Zespół niespokojnych nóg dotyka coraz więcej osób w różnym wieku. Uniemożliwia spokojny sen i utrudnia znalezienie wygodnej pozycji. Chory odczuwa silną potrzebę ruszania nogami, przesuwa nimi po prześcieradle, układa w różny sposób, podnosi do góry. Szacuje się, że na tą dolegliwość choruje ponad 10 procent populacji.

Pacjenci odczuwają mrówki biegające pod skórą, drętwienie nóg i mrowienie w nogach. Najczęściej doprowadza to do zaburzeń snu i problemów z odpoczynkiem. Skutki bezsenności po kilku dniach stają się bardzo dotkliwe. Pojawia się duże zmęczenie, senność, uczucie zimna, drażliwość, wybuchy złości i wahania nastrojów.

Chory odczuwa potrzebę ruchu, ponieważ wtedy nie czuje tak intensywnie dyskomfortu nóg. Medycyna ciągle idzie do przodu i powstaje nowy lek na zespół niespokojnych nóg. Dotychczas nie znaleziono metody, która stuprocentowo dobrze działa u wszystkich pacjentów.

Najczęstsze przyczyny drętwienia nóg to cukrzyca i niedobór witaminy B12, może warto wykonać badania? Co zrobić by poczuć się lepiej? Jak ulżyć zmęczonym nogom? Bóle nóg mogą świadczyć o chorobie serca, jak je rozpoznać? Więcej ciekawych informacji w filmie, sprawdź koniecznie.

Zobacz także:

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza