Trwa ładowanie...

Modelka kupiła buty w second handzie. Mały odcisk przerodził się w sepsę. "To była agonia"

Gemma Downey ma 23 lata, jest piękną kobietą i zawodową modelką, która chętnie pokazuje swoje ciało w bieliźniarskich sesjach pełnych erotyzmu. Mimo wielu zdjęć w negliżu, które możemy znaleźć na jej Facebooku, żadne nie wzbudziło tak ogromnego zainteresowania, jak fotografia zdartej do kości pięty (nie przesadzamy), której nie chcemy pokazywać wam w "pełnej" wersji, bo naprawdę nie wygląda to dobrze. To zdjęcie to dowód na to, jak niewiele trzeba, by otrzeć się (dosłownie i w przenośni) o śmierć.

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

1. Nieszczęśliwe modne buty

Gemma Downey walczyła ze śmiercionośną sepsą i mogła stracić nogę po tym, jak okazało się, że w jej ranę na pięcie wdarło się poważne zakażenie. Jak opowiada mediom, wszystko zaczęło się od kupienia pięknych espadryli na koturnie w jednym z second handów. Była zachwycona, gdy je kupiła i postanowiła chodzić w nich cały sezon. Niestety już podczas pierwszego spaceru zauważyła, że buty obcierają jej pięty.

Gemma Downey i jej poraniona stopa
Gemma Downey i jej poraniona stopa (Facebook)

- Zaczęło się od tego, że poczułam, jak tylne paski butów ocierają moje stopy. To było bardzo bolesne. Czułam jakby rozrywała się skóra – opowiada Gemma Downey. - Przykleiłam plaster, sądząc, że to zwykły odcisk – mówi dalej. – Dopiero później zauważyłam, że z moją piętą dzieje się coś niedobrego. Modelka wspomina, że pęcherz przerodził się w obrzęk, który promieniował na całą kostkę. Stopa coraz bardziej puchła. - To była agonia – wyznaje modelka.

2. Z każdym dniem było coraz gorzej

Dziewczyna zgłosiła się na pogotowie dopiero wtedy, gdy ból okazał się nie do zniesienia. Lekarze również zbagatelizowali problem. Następnego ranka po wizycie na oddziale ratunkowym Gemma Downey obudziła się ogromnym bólem serca. Miała też niebieskawy odcień skóry i wymiotowała. - Czułam znaczny ucisk w klatce piersiowej. Miałam też problemy z oddychaniem. Wiedziałam, że dzieje się coś naprawdę niedobrego – mówi.

Ponownie udała się do szpitala. Tym razem lekarze zrobili odpowiednie badania i stwierdzili sepsę. Spędziła kilka dni w szpitalu. Lekarze nie wykluczali amputacji nogi.

- Powiedziano mi, że mam wczesne stadium sepsy, ale na szczęście trafiłam w miarę szybko do szpitala – komentuje Gemma Downey i dodaje, że lekarze pozwoli jej wrócić do domu. Obecnie jest na silnych lekach przeciwbólowych. Dostała także zalecenie, żeby przez najbliższe trzy miesiące nosiła tylko klapki lub sandały.

Gemma Downey
Gemma Downey (Facebook)

3. Ku przestrodze

- Wszyscy mówią, że najbardziej niebezpieczne są szpilki, ale okazuje się, że nie tylko. Buty, które nosiłam, są bardzo popularne, trendy i wygodne. Noszą je prawie wszyscy. Nigdy nie przypuszczałam, że te zwykłe i popularne buty mogą doprowadzić mnie do takiego stanu – podsumowuje, dodając, że zdecydowała się opowiedzieć mediom swoją historię po to, by ostrzec inne kobiety.

- Jeśli macie pęcherze i czujecie się naprawdę źle, może warto zgłosić się do lekarza? Nie bagatelizujcie tego! – mówi.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza