Trwa ładowanie...

Modafen - główne działanie, modafen grip, modafen extra grip

Modafen jest lekiem stosowanym w medycynie rodzinnej przy infekcjach dróg oddechowych. Modafen jest lekiem dostępnym bez recepty, który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne. Na rynku możemy dostać modafen grip oraz modafen extra grip.

spis treści

1. Jak działa Modafen?

Modafen to lek, który stosuje się u osób chorych podczas grypy i przeziębienia. Substancją czynną leku jest ibuprofen oraz pseudoefedryna. Modafen zwalcza takie objawy grypy i przeziębienia jak: ból głowy, bóle mięśni i stawów, gorączka, zatkany nos. Nie wszyscy jednak mogą stosować modafen. Przeciwwskazanie do stosowania Modafenu to: nadczynność tarczycy, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Jak rozpoznać grypę?"

Modafenu nie stosuje się także u osób z ciężkimi chorobami układu krążenia (np.: niewydolność serca, choroba niedokrwienna serca), a także u osób ze skazą krwotoczną, ostrym zatrzymaniem moczu i jaskrą. Przeciwwskazaniem do stosowania modafenu jest także nadwrażliwość lub uczulenie na jakikolwiek ze składników leku. Modafenu nie powinno się stosować także u pacjentów, którzy przyjmują inne niesteroidowe leki przecizapalne. Dzieci, które nie skończyły 12. roku życia, nie powinny przyjmować leku.

Jeśli po trzech dnaich przyjmowania modafenu objawy nie ustępują, należy udać się do lekarza w celu zdiagnozowania choroby. Podczas stosowania leku modafen mogą występować także działania niepożądane. Do najczęściej występujących skutków ubocznych zalicza się: niestrawność, ból brzucha, biegunka, nudności i wymioty, zgaga, krwawienie z przewodu pokarmowego. Wszystkie inne występujące skutki uboczne zaobserwowano bardzo rzadko i sporadycznie.

Jak odróżnić przeziębienie od grypy?
Jak odróżnić przeziębienie od grypy? [4 zdjęcia]

To bardzo istotne, aby odróżnić przeziębienie od grypy, ponieważ w przypadku tego drugiego schorzenia

zobacz galerię

2. Modafen grip

Na rynku oprócz zwykłej postaci leku modafen dostępny jest także modafen grip, który także przeznaczony jest do łagodzenia objawów przeziębienia i grypy. Modafen grip w składzie posiada dwie substancje czynne: ibuprofen i fenylefryne. Substancje czynne leku działają przeciwgorączkowo, przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie.

Modafen zmniejsza ból głowy, ból mięśni i stawów, ból zatok oraz ból gardła, a także zmniejsza gorączkę. Modafen grip można kupić w opakowaniu z 12 lub 24 tabletkami. Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Zawsze należy przyjmować możliwie jak najmniejszą dawkę leku przez jak najkrótszy czas. Nie należy stosować więcej niż 6 tabletek dziennie.

3. Modafen extra grip

W aptekach dostępny jest także modafen extra grip. Jest to kolejna odsłona leku. Wykazuje takie samo działanie jak modafen oraz modefen grip. Łagodzi objawy przeziębienia oraz grypy. Modafen extra grip również posiada dwie substancje czynne: ibuprofen oraz pseudoefedrynę. Jedno opakowanie zawiera 12 lub 24 tabletki leku.

Zobacz także:

Dawkowanie leku Modafen jest rozpisane na ulotce dołączonej do opakowania. Na początku zaleca się przyjmowanie dwóch tabletek na dobę. W razie konieczności można zwiększyć dawkę do jednej lub dwóch tabletek co cztery godziny. Nie należy jednak przyjmować więcej niż 6 tabletek dziennie.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza