Trwa ładowanie...

Mocny wzwód źródłem pewności siebie

Erekcja jest jednym z najistotniejszych kwestii życia seksualnego. Według najnowszych badań męska wiara we własne możliwości seksualne w poszczególnych państwach Europy przedstawia się zupełnie różnie. I tak Hiszpanie są najbardziej zmartwieni swoimi umiejętnościami, Niemcy natomiast najbardziej zadowoleni.

spis treści

1. Erekcja jako niezbędny składnik udanego życia seksualnego

Badania przeprowadzone przez jedną z firm farmaceutycznych objęły 12 europejskich państw. Okazało się, że 95 proc. dorosłych uważa, że wiara we własne możliwości jest niezbędnym składnikiem udanego życia seksualnego. 84 proc. ankietowanych mężczyzn przyznało, że najważniejszym składnikiem pewności siebie jest umiejętność zaspokojenia swojej partnerki, z czym zgodziło się 75 proc. ankietowanych kobiet. Równocześnie ponad jedna trzecia kobiet stwierdziła, że ich partnerzy chcieliby doświadczyć mocniejszej erekcji i tym samym poprawić swoje życie erotyczne.

Zobacz film: "Orgazm łechtaczkowy"

2. Kto najbardziej obawia się problemów z erekcją?

W trakcie badań okazało się, że najbardziej zaniepokojeni swoimi umiejętnościami są Hiszpanie – 83 proc. z nich chciałoby mieć silniejszy wzwód. Zaraz za nimi byli Turkowie (80 proc.), następnie Włosi (76 proc.). Najspokojniejsi o swoje możliwości są Niemcy – tylko 40 proc. z nich pragnie mieć mocniejszą erekcję. Mężczyźni muszą czuć się pewni odnośnie seksu, aby być zadowolonym z niego. Ale żeby być pewnym i zadowolonym, mężczyzna musi wiedzieć, że ma mocną erekcję i że potrafi zaspokoić swoją partnerkę – twierdzą koordynatorzy przeprowadzonych badań.

Problemy z erekcją mogą dotyczyć mężczyzn w każdym wieku i są częstsze niż powszechnie się uważa. Nasze badania ujawniają, że 70 proc. Europejczyków między 25. a 64. rokiem życia doświadcza mocnego wzwodu. Jednak wśród mężczyzn między 55. a 64. rokiem życia dotyczy to jedynie 50 proc. – dodają.

Procentowe wyniki wskazujące przedstawicieli poszczególnych narodów, którzy pragnęliby mieć mocniejszy wzwód: Hiszpanie 83 proc., Turcy 80 proc., Włosi 76 proc., Brytyjczycy 62 proc., Francuzi 57 proc., Belgowie 50 proc., Szwedzi 47 proc., Rumuni i Duńczycy 46 proc., Holendrzy 42 proc., Finowie 41 proc., Niemcy 40 proc.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza