Trwa ładowanie...
Przeczytaj comiesięczny raport abcZdrowie
Temat miesiąca: WĄTROBA Czytaj więcej >

Mniejszości seksualne częściej popełniają samobójstwa

W nowym, niedawno opublikowanym badaniu przeprowadzonym przez naukowców z siedmiu instytucji i uczelni, naukowcy udowodnili, że mniejszości seksualne są bardziej narażone na bycie ofiarami przemocy fizycznej w porównaniu do osób heteroseksualnych. Ponadto, wykazano, że mniejszości na tle seksualnym częściej mają tendencję do zachowań samobójczych.

"W tym badaniu, chcieliśmy dowiedzieć się, jak popełnianie aktów przemocy fizycznej, bycie ofiarą przemocy fizycznej i doświadczanie zachowań samobójczych dotyczy wielu grup społecznych. Dokładniej, chcieliśmy dowiedzieć się, czy prawdopodobieństwo popełnienia przemocy, bycia ofiarami przemocy lub angażowania się w zachowania samobójcze różniło się w zależności od orientacji seksualnej" – wyjaśnia Sarah Desmarais.

Naukowcy ze State University poinformowali, że naukowcy przeprowadzili ankietę online z zaczerpniętych z trzech źródeł wśród ponad 2175 osób. Zawierała ona informacje dotyczące orientacji seksualnej badanych.

W odpowiedzi na pytania o orientację seksualną, 1407 osób odpowiedziało, że mają orientację heteroseksualną, 172 osób określiło swoją orientację jako homoseksualną i 351 osób z badanych określiło się jako biseksualni i 245 osób wykazuje inną orientację.

Bycie ofiarą przemocy i doświadczanie myśli samobójczych jest zależne od orientacji seksualnej
Bycie ofiarą przemocy i doświadczanie myśli samobójczych jest zależne od orientacji seksualnej

Uczestnicy badania zostali następnie poproszeni o samoopis częstotliwości występowania u nich agresywnych zachowań, zachowań samobójczych i tym podobnych.

"Okazało się, że 66 procent wszystkich uczestników badania wykazało obecność zachowań samobójczych w ciągu ich życia. Ludzie, którzy zostali zidentyfikowani jako homoseksualiści, osoby o orientacji biseksualnej lub innej różniącej się od heteroseksualnej częściej wykazują zachowania samobójcze w porównaniu z osobami o heteroseksualnej orientacji.

Okazało się też bardziej prawdopodobne, że te osoby częściej stawały się ofiarami przemocy fizycznej" – tłumaczy Desmarais.

ZOBACZ TAKŻE

Czy ja jestem homoseksualistą?

Badania wykazały, że 25 procent uczestników badania było będących ofiarami przemocy fizycznej wśród osób o orientacji heteroseksualnej, natomiast 33 procent osób wśród respondentów homoseksualnych stawało się ofiarami, oraz 42 procent uczestników, którzy zostali określeni jako inne orientacje seksualne.

Ponadto, 59 procent z badanych skłonnych jest do prostych zachowań samobójczych, w porównaniu do 69 procent w grupie homoseksualistów, 82 procent osób biseksualnych i 86 procent wyznających inne orientacje.

"To badanie nie dotyczy tego, czy inna orientacja seksualna zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia zachowań samobójczych. Jednak poprzednie badania wykazały związek między odchyleniem od społeczeństwa w sprawach seksualności i samobójstwami, a nasze wyniki potwierdzają tę tezę” – tłumaczy Desmarais.

Badanie wykazało również, że 3 procent wszystkich uczestników badania skłonni są do popełniania przemocy fizycznej, jednak te wyniki nie były związane z żadną konkretną orientacją seksualną.

"Te odkrycia podkreślają absurdalność polityk, które rzekomo mają na celu ochronę społeczeństwa przed przemocą mniejszości seksualnych. Mniejszości seksualne nie są bardziej skłonne do przemocy, a raczej są oni bardziej narażeni na napływ przemocy" – tłumaczy Desmarais.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza