Trwa ładowanie...

Będą darmowe szczepionki przeciw grypie dla seniorów?

Ministerstwo Zdrowia zastanawia się nad wprowadzeniem darmowych szczepień przeciw grypie dla seniorów. Resort już szuka pieniędzy na ten cel.

Sezon grypowy jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a darmowe szczepienia przeciw wirusom grypy proponuje już kilka miast w Polsce. Szczepionki będą bezpłatne dla seniorów w Warszawie, Białymstoku czy Łodzi. Teraz to, co funkcjonuje lokalnie, rząd chce przełożyć na działania ogólnopolskie.

Zobacz również:

Ratownik medyczny: Każde działanie daje szansę osobie poszkodowanej na przeżycie

Zobacz film: "Podstawowe badania, jakie powinna wykonać każda kobieta"

"Zastanawiamy się nad tym" – przyznał minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Jedna szczepionka przeciw grypie to koszt rzędu ok. 30 zł. Jeśli takie szczepienia przysługiwałyby – podobnie jak refundowane leki – seniorom powyżej 75. roku życia, ich łączy koszt oscylowałby wokół 60 mln zł rocznie.

Skąd wziąć pieniądze na ten cel? Radziwiłł sugeruje, że można na niego przeznaczyć środki niewykorzystane w ramach programu Leki 75+. Zanim to jednak nastąpi, potrzebna jest zmiana przepisów.

Sprawdź też:

Kolorowa jesień - najmodniejsze stylizacje dla niemowląt

"Wprowadzenie szczepień dla seniorów to na pewno nie jest kwestia najbliższych miesięcy" – podkreślił minister.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza