Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Miesiącami ukrywała łysienie przed swoim chłopakiem. Spała w peruce

24-letnia Abby Andrew zaczęła tracić włosy, gdy miała trzy lata. To wtedy po raz pierwszy jej matka ogoliła głowę małej dziewczynki na łyso.

Zobacz film: "Twarda woda tworzy osady, ale jest zdrowsza!"

Rodzice Abby bali się, że wypadanie włosów jest objawem innych problemów zdrowotnych, dlatego udali się z dziewczynką do specjalistów i wypróbowali kilka metod leczenia. Wtedy usłyszeli diagnozę - łysienie plackowate.

Abby ukrywa łysienie plackowate pod różnymi perukami
Abby ukrywa łysienie plackowate pod różnymi perukami

W wieku 7 lat Abby otrzymała swoją pierwszą perukę i już nigdy nie wychodziła bez niej z domu.

Choroba utrudniała dziewczynie dorastanie. Bała się, że ktoś odgadnie jej sekret dlatego odkąd skończyła 10 lat - nigdy nie zmieniała koloru włosów czy fryzury swojej peruki.

Do tej pory bała się powiedzieć chłopakowi o swojej chorobie
Do tej pory bała się powiedzieć chłopakowi o swojej chorobie

Dopiero w wieku 18 lat zaczęła życie od nowa. Wyjechała na studia. O swojej chorobie natychmiast powiedziała współlokatorom. Spotkała się z orgomnym zrozumieniem i wsparciem.

W wieku 19 lat poznała swojego obecnego chłopaka, ale bała się mu wyznać prawdę. Przez 6 miesięcy nigdy w jego obecności nie zdjęła peruki, nawet w niej spała.

Dziś Abby ma dużo więcej pewności siebie
Dziś Abby ma dużo więcej pewności siebie

W końcu postanowiła zdradzić swój sekret nie tylko swojemu chłopakowi, ale i całemu światu poprzez post na Facebooku. Wkrótce jej ukochany zmotywował ją, by założyła konto na YouTube i Instagramie.

Z dnia na dzień jej konta zyskują coraz większą popularność, a Abby pewność siebie.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza