Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Michał Jurecki doznał kolejnej kontuzji

Michał Jurecki może mówić o sporym pechu. Zaledwie dwa dni po powrocie do gry, zawodnik doznał kolejnej kontuzji. Niestety i tym razem nie zobaczymy zawodnika Vive Tauron Kielce w grze przez dłuższy czas. Co gorsze niemal na pewno ta kontuzja uniemożliwi mu wyjazd na mistrzostwa świata we Francji na początku 2017 roku.

Lekarz Vive Tauron Kielce, Marcin Baliński poinformował, że "Michał doznał złamania trzeciej kości śródręcza prawej ręki". Wyjaśnił, że tego typu urazy podlegają leczeniu operacyjnemu. Michała zabieg czeka jeszcze w tym tygodniu.

Według lekarza reprezentacji przerwa od treningów i gry potrwa przynajmniej kilka tygodni, nie chce jednak teraz dokładnie określać, jak długi będzie to okres, bo trzeba poczekać na wynik operacji, która jeszcze przed nim. Wszystko zależy od tego, jak przebiegnie zabieg i jak się będzie czuł Jurecki po operacji. Do zrośnięcia się kości powinno dojść po 4-6 tygodniach, o ile nie dojdzie do żadnych komplikacji.

Do kontuzji doszło na samym początku spotkania z Orlen Wisłą Płock w 15 minucie.

Michał Jurecki doznał kolejnej kontuzji i czeka na operację
Michał Jurecki doznał kolejnej kontuzji i czeka na operację (Facebook)
  • Po rzucie poczułem ból w ręce, który z każdą chwilą stawał się coraz mocniejszy. Poprosiłem sędziego o przerwę i zszedłem z parkietu. Po meczu pojechałem na badania do szpitala, które potwierdziły podejrzenia – powiedział potem w rozmowie dla oficjalnej strony klubu mistrzów Polski.

To spotkanie było dopiero drugim występem Jureckiego po poprzedniej kontuzji, do której doszło w sierpniu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Wówczas przerwa w grze trwała aż cztery miesiące. Pierwszy mecz zagrał w niedzielę przeciwko Vardarowi Skopje.

Trener Tałant Dujszebajew podkreśla, że jest mu bardzo przykro z powodu Michała. Wyjaśnia, że dopiero wrócił do gry po poprzedniej kontuzji i że to bardzo duża strata dla drużyny. Dodaje jednak, że takie jest życie i sport. Takie sytuacje tylko wzmacniają i jak mówi trener "mam nadzieję, że po przerwie wrócimy silniejsi".

ZOBACZ TAKŻE:

11 stycznia 2017 roku rozpoczynają się Mistrzostwa Świata we Francji. Jurecki miał być na nich liderem zespołu i najważniejszą postacią w reprezentacji Polski.

Złamanie kości ręki dotyczą głównie sportowców, którzy uprawiają boks. Jednak często do złamań dochodzi w wyniku różnego rodzaju uderzeń, upadków i kontuzji w czasie wykonywania innych sportów.

Złamanie objawia się obrzękiem, krwiakiem i zasinieniem. Ręka jest wówczas bardzo wrażliwa na dotyk i uścisk. Dodatkowo można zaobserwować zniekształcenie obrysu dłoni, na przykład skrócenie lub skrzyżowanie palców, a ruchy palców są mocno ograniczone i często pojawia się uczucie sztywności.

Po odpowiednim leczeniu, gdy kości się zrosną. Istotna jest odpowiednio dobrana i przeprowadzona rehabilitacja. Ma ona na celu przywrócenie pełnej sprawności w dłoni. Jest ona długotrwała i obejmuje wiele etapów.

Należą do nich leczenie przeciwbólowe i przeciwobrzękowe, kuracja farmakologiczna zapobiegająca stanom zapalnym, fizykoterapia, masaż tkanek głębokich stawu, kinezyterapia, terapia manualna, kinesiotaping i w razie uszkodzenia nerwów – neuromobilizacja.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza