Trwa ładowanie...

Metafedron - zastępca mefedronu, spustoszenie w organizmie, lista zakazanych narkotyków, metafedron a mefedron

Metafedron to zastępca bardzo słynnego mefedronu, który został wycofany ze sprzedaży. Metafedron to niezwykle groźny i uzależniający narkotyk, który jest niestety jeszcze dostępny w sprzedaży, ponieważ przeprowadzane są serie badań zanim narkotyk trafi na listę nielegalnych. Niestety jest bardzo groźny. Mówi się, że jest mocniejszy nawet od amfetaminy.

Zobacz film: "Jak spawić, żeby narkoman przestał brać?"

spis treści

1. Metafedron - zastępca mefedronu

Statystyki przerażają. W tym roku przez pierwsze trzy miesiące do szpitala trafiło setki osób zatrutych dopalaczami. Teraz dostępny jest kolejny specyfik, który uzależnia nawet już po pierwszym użyciu. Zaraz po tym, jak mefedron został uznany za narkotyk nielegalny i został wycofany z obiegu i zabroniony przez ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, znalazło się dla niego zastępstwo. Bardzo groźny, uzależniający i działający prawie tak samo jak mefedron to nowy specyfik, który nosi nazwę metafedron.

Polskie prawo mówi jasno, że nowy środek, który pojawi się na rynku musi przejść serię badań, nim zostanie wpisany na listę narkotyków. Przez ten czas jest dostępny dla wszystkich i legalny. Dzięki temu sprzedawcy i dilerzy mogą zarabiać gigantyczne pieniądze. Metafedron chemicznie prawie w ogóle nie różni się od nielegalnego mefedronu, który na listę substancji nielegalnych trafił dopiero w 2015 roku. Dostępny na rynku był przez kilka lat.

Różne rodzaje środków psychoaktywnych
Różne rodzaje środków psychoaktywnych [2 zdjęcia]

Narkotyki dzieli się na miękkie i twarde. Te drugie – brane często – powodują silne uzależnienie.

zobacz galerię

2. Metafedron - spustoszenie w organizmie

Zażycie metafedronu sieje ogromne spustoszenie w organizmie. Osoby, które go zażywały, miały ogromne zaburzenia zachowania, zwłaszcza uczucie panicznego lęku. Osoby po zażyciu metafedronu dostawały bardzo dużego „kopa” i stawały się także bardzo agresywne.

3. Metafedron - lista zakazanych narkotyków

Lista narkotyków, które są nielegalne, nie ma prawie końca. Na liście tej wpisanych jest setki narkotyków. Profesor Davit Nutt wraz z kilkoma innymi uczonymi zrobił listę najbardziej szkodliwych narkotyków, biorąc pod uwagę uszkodzenie organizmu, uzależnienie i wpływ społeczny.

Na pierwszym miejscu uplasowała się heroina, a następnie kokaina, barbituraty, uliczny metadon, alkohol, ketamina, benzodiazepiny, amfetamina, tytoń, buprenorphina, konopie, rozpuszczalniki, 4-MTA, LSD, methylphenidat, sterydy anaboliczne, GHB, ecstasy, poppers i khat.

Zobacz także:

4. Metafedron a mafedron

Mefedron jest to związek chemiczny, który jest pochodną katynonu. Działanie mefedronu podobne jest do działania amfetaminy, kokainy oraz ectasy. Jest silnie uzależniajacy. Już po jednej dawce istnieje silna potrzeba sięgnięcia po kolejną. Mefedron sprzedawany jest pod postacią kryształków, tabletek, kapsułek lub proszku.

Zażywa się go, wciągając proszek przez nos lub doustnie – połykając tabletkę lub rozpuszczając w napoju. Osoby po zażyciu mefedronu są bardzo podbudzone, są w stanie euforii, występuje u nich słowotok. Czym się różni metafedron od mefedronu? Niczym. Jest to poprostu zastępstwo, od czasu kiedy mefedron stał się nielegalny.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza