Trwa ładowanie...

Maty antypoślizgowe

Wszyscy troskliwi rodzice powinni zadbać o to, by kąpiel niemowlaka lub starszego dziecka była dla niego przede wszystkim bezpieczna. Maluch stojący w wannie lub pod prysznicem może się poślizgnąć lub upaść. Wystarczy chwila nieuwagi rodziców. Przemysł dziecięcy proponuje proste i skuteczne rozwiązanie tego problemu, np. bezpieczne zabawki do kąpieli . Kąpiel dziecka do wanny rozwiązują ten problem, choć nie zastąpią czujności opiekunów dziecka.

1. Maty antypoślizgowe do kąpieli dziecka

Maty antypoślizgowe
Maty antypoślizgowe

Rodzice powinni zadbać o to, by kąpiel niemowlaka lub starszego dziecka była bezpieczna poprzez odpowiednie

zobacz galerię

Maty antypoślizgowe przeznaczone dla dzieci to z reguły kolorowe elementy, które należy położyć na dnie wanny lub prysznica. Te

Zobacz film: "Czy w ciąży należy jeść za dwoje?"

akcesoria do kąpieli mają perforowaną powierzchnię, która chroni przed poślizgiem i nagłym upadkiem malucha. Maty antypoślizgowe dopasowują się do temperatury wody, a gdy ta jest zbyt gorąca, to znaczy ma więcej niż 37 stopni Celsjusza, maty zmieniają kolor. Pozwala to rodzicom na większy komfort związany z przygotowaniem odpowiedniej temperatury wody do kąpieli dla dziecka. Od wewnątrz każda mata ma strukturową powierzchnię, która zwiększa jej przyczepność do podłoża. Maty są dostępne nie tylko w różnych kolorach, ale i w interesujących dla dzieci kształtach. Na rynku dostępne są na przykład kolorowe maty antypoślizgowe w kształcie morskich zwierzątek. Takie maty uatrakcyjniają czynność kąpieli dziecka i zachęcają malucha do częstych i regularnych kąpieli . Stabilizują także równowagę malucha siedzącego w wannie. Po zakończonej kąpieli dziecka matę należy odkleić od powierzchni i wysuszyć przed następnym użyciem. Maty antypoślizgowe to bardzo praktyczne zabezpieczenie dziecka w kąpieli. Obok krzesełek do kąpieli są świetnymi łazienkowymi akcesoriami zabezpieczającymi dla najmłodszych „czyścioszków”.

2. Inne akcesoria do kąpieli dla dzieci

W sklepach można znaleźć też paski antypoślizgowe na wannę do kąpieli oraz wkładki do wanny. Paski antypoślizgowe przypominają maty i tak jak one mogą być używane do wanien i pod prysznic. Perforowana powierzchnia chroni przed upadkiem. Najlepszy rozstaw dla pasków antypoślizgowych w wannie to 2,5 do 5 cm. Długość takiego paska wynosi około 50 cm, a szerokość 1,8 cm. Wkład do wanny posiada dodatkowo przyssawki, które jeszcze mocniej przywierają do powierzchni wanny lub kabiny brodzika.

Jeśli rodziców malucha stać na nieco większy wydatek, mogą zdecydować się na zakup ergonomicznego uchwytu –mocowanego do wanny – który pomaga dziecku bezpiecznie z niej wychodzić oraz do niej wchodzić. Jest to niezmiernie ważne w pierwszym okresie samodzielnego korzystania dziecka z wanny. Uchwyt jest wykończony materiałem antypoślizgowym, a duże i solidne przyssawki pozwalają stabilnie go zamocować do większości rodzajów wanien.

Dla najmłodszych, dobrym rozwiązaniem do kąpieli może być krzesełko o odpowiednio wyprofilowanym kształcie, antypoślizgowym wykończeniu siedziska i oparciu zapewniającym dziecku duży komfort kąpieli. Przyssawki na spodzie zabezpieczają przed przesuwaniem się krzesełka w wannie. Polecane są dla niemowlaków od szóstego miesiąca życia.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Maty antypoślizgowe
Maty antypoślizgowe (Shutterstock)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza