Trwa ładowanie...

Matka uratowała życie córki, okłamując lekarzy

Zdesperowana matka mieszkająca w Cardiff w Wielkiej Brytanii okłamała lekarzy, aby zapewnić córce prześwietlenie głowy, które, jak jej się wydawało, było jej bardzo potrzebne. Udawała, że jej 3-letnie dziecko upadło i uderzyło się w głowę, a następnie zwymiotowało.

Zobacz film: "Czy rak boi się noża?"

Był to akt desperacji. Na przestrzeni poprzedniego roku córka często płakała z bólu. Niegdyś żwawy maluch powoli tracił zdolność do przejścia chociaż kilku kroków. Lekarze mówili, że nie ma się czym martwić.

Amanda teraz wie, że słusznie zaufała instynktowi. Gdyby nie to, historia jej córki, która ma teraz 4 lata, mogłaby skończyć się uszkodzeniem mózgu albo znacznie gorzej. Okazało się, że ma ona guza wielkości cytryny. Tymczasem nowotwory mózgu zabijają więcej dzieci niż każdy inny rodzaj raka, co częściowo wynika z późnej diagnozy.

Dziewczynka była u czterech lekarzy i żaden z nich nie wspomniał nic o guzie mózgu, mimo że wykazywała ona podręcznikowe objawy. Dziecko nie mogło o własnych siłach wejść po schodach – musiało pomagać sobie rękami. Po kilku miesiącach zaczęło chodzić chwiejnym krokiem. W końcu matka postanowiła zabrać córkę do lekarza.

Niestety, dziewczynka cierpiała z powodu infekcji klatki piersiowej, więc lekarze poprosili, aby przyprowadzić ją, kiedy wyzdrowieje. Kolejne miesiące były coraz gorsze, a matka nadal oczekiwała na pomoc. Stan dziecka gwałtownie się pogarszał – dziewczynka zaczęła narzekać na bóle głowy i stała się wycofana.

Po roku od pojawienia się objawów rodzice postanowili zwrócić się o pomoc do pediatry prywatnie. Postawiona diagnoza zakładała problemy ze stawami, jednak nie wyjaśniała bólów głowy. Matka szukała rozwiązań w internecie, co pozwoliło jej powiązać objawy dziewczynki z guzem mózgu.

Amanda próbowała przekonać samą siebie, że jest to mało prawdopodobne. Po ponownym pogorszeniu się stanu dziecka, nie mogła już dłużej czekać bezczynnie – okłamała lekarzy, aby mieć pewność.

W tym przypadku historia ma szczęśliwe zakończenie, ale eksperci są zgodni co do tego, że należy skupić się na usprawnieniu procesu wykrywalności guzów mózgu, które wciąż diagnozowane są zbyt późno.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza