Trwa ładowanie...

Masz problemy ze stresem? Znamy na to sposób!

Materiał partnera

Przewlekły stres może prowadzić do bezsenności, przemęczenia, a nawet może przyczynić się do pojawienia się depresji. Dlatego należy walczyć z nim w zalążku, gdyż wyleczenie każdej z tych dolegliwości może trwać długi czas.

Jakie są przyczyny stresu?

Sytuacje stresujące są nieodłącznym elementem codziennego życia. Jednak ich nadmiar może być groźny nie tylko dla zdrowia, ale może prowadzić do poważniejszych konsekwencji, które mogą stanowić nawet zagrożenie dla życia. Przyczyną stresu może być namiar codziennych obowiązków, które prowadzą do ciągłego przemęczenia organizmu, ale również do zwiększonej produkcji kortyzolu. Kolejną przyczyną stresu może być nieprawidłowa organizacja pracy, która kumuluje zbyt wiele zadań do wykonania w zbyt krótkim czasie. Stres pojawia się także przy lękach związanych z narzuconymi obowiązkami i trudnościach związanych z funkcjonowaniem w społeczeństwie. Długotrwałe zmęczenie codziennymi sprawami może stanowić przyczynę powstania problemów zdrowotnych na tle nerwowym.

Jak radzić sobie ze stresem?

Stres towarzyszy nam każdego dnia, dlatego tak duże znaczenie ma właściwe podejście do relaksu i sposobu na pozbycie się negatywnej energii w sposób regularny. Tylko dzięki temu można będzie zaprowadzić równowagę w organizmie, jednocześnie zmniejszyć obecność kortyzolu, czyli hormonu stresu. Doskonałym rozwiązaniem jest sport, ponieważ można wyrzucić z siebie negatywną energię, po wysiłku fizycznym organizm zwiększa produkcję serotoniny zwanej hormonem szczęścia. Dzięki temu znacznie łatwiej jest się zrelaksować i odpocząć po intensywnym dniu. Wprowadzenie systematycznych ćwiczeń do codziennego grafiku w niedługim czasie zaprowadzi korzystne zmiany w funkcjonowaniu organizmu. Nie tylko staniemy się bardziej odporni na sytuacje stresujące, ale sam proces pozbywania się stresu stanie się łatwiejszy do realizacji.

Nie tylko sport jest skutecznym rozwiązaniem, ponieważ równie dobrze sprawdzają się zadania, które można wykonywać mechanicznie. Pozwalają na zmęczenie umysłu lub ciała, jednocześnie pozwalając na odprężenie po ich wykonaniu. Z powodzeniem można do nich zaliczyć spacer, czytanie książek, gry logiczne, prasowanie, prace ogrodnicze czy nawet szydełkowanie.

Pozbądź się stresu śpiąc

Brzmi magicznie? W końcu większość z nas uznaje sen za sposób na regeneracje organizmu po całym dniu i możliwość naładowania energii do działania. Marzymy, że po obudzeniu będziemy naładowani pozytywną energią i od samego rana zabierzemy się do swoich obowiązków, by wszystko zrealizować w krótkim czasie. W rzeczywistości często moment pobudki nie jest tak idealny, jak byśmy sobie tego życzyli. W jaki sposób można temu zaradzić?

Kołdra sensoryczna to idealne rozwiązanie dla zestresowanych ludzi! Właściwie dobrana doskonale redukuje produkcję hormonu stresu, zastępując go hormonem szczęścia. Kołdra obciążeniowa działa stymulująco na ciało, które nie tylko obudzi się wypoczęte i pełne energii, ale przede wszystkim w maksymalnie pozytywnym nastroju. Wysoka jakość produktu gwarantuje, że spełni on oczekiwania każdego użytkownika. Szczególnie polecanym miejscem, w którym można złożyć zamówienie jest: gravityblankets.pl. Zakup tutaj będzie w pełni satysfakcjonujący. Dlaczego ma to tak duże znaczenie? Jakie warunki musi spełniać kołdra sensoryczna? Powinna stanowić około 15% masy ciała użytkownika, natomiast jej rozmiar powinien być większy o około 20 centymetrów niż wzrost osoby, która będzie z niej korzystała. Nie bez znaczenia jest samo wypełnienie, ponieważ szklany granulat, który przesypuje się w trakcie użytkowania działa kojąco na zmysł słuchu, jak i podświadomość. Z jednej strony zapewnia regulację temperatury ciała, z drugiej pikowanie gwarantuje właściwe rozmieszczenie wypełnienia na całej płaszczyźnie kołdry.

Jakie działanie ma kołdra obciążeniowa?

Do najważniejszych funkcji należy walka ze stresem, jednak najnowsze badania pokazały, że jej wpływ na organizm jest znacznie większy, niż wiele osób zakładało. Jej wypełnienie i ciężar ciała doskonale wpływają na układ nerwowy, dlatego redukuje wszelkie objawy stresu czy też objawy neurologiczne, a nawet hamuje te związane z ADHD. Przede wszystkim kołdra obciążeniowa redukuje napięcie mięśniowe, dlatego wspomaga walkę z chorobami związanymi z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu mięśniowego człowieka. Kołdra sensoryczna może być wykorzystywana zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. Wykonana na indywidualne zamówienie będzie mogła służyć w należyty sposób. Doskonale sprawdza się dla zestresowanych ludzi, jednak równie dobrze radzi sobie z leczeniem zaburzeń na tle mięśniowym czy nerwowym.

Kołdra obciążeniowa skraca czas niezbędny do zaśnięcia, dlatego osoby borykające się z bezsennością zauważają zmiany już w trakcie pierwszego tygodnia użytkowania. Ponadto wykorzystywane do niej materiały wyróżniają się wysoką jakością, dzięki czemu kołdra daje poczucie delikatnego otulenia. Często spanie pod nią porównywane jest to przytulania, co prowadzi do wyciszenia i zwiększenia poczucia bezpieczeństwa.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Materiał partnera
Masz problemy ze stresem? Znamy na to sposób!
Masz problemy ze stresem? Znamy na to sposób!
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza