Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Maść cholesterolowa - działanie, skład, wskazania, przeciwwwskazania

Na rynku dostępnych jest wiele produktów ze składem pełnym konserwantów, barwników i substancji zapachowych, które negatywnie oddziałują na naszą skórę. Przeciwieństwem takich preparatów jest maść cholesterolowa, która składa się z zaledwie kilku składników. Jest bezpieczna, nie powoduje podrażnień ani stanów zapalnych. Co warto wiedzieć o maści cholesterolowej?

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

spis treści

1. Czym jest maść cholesterolowa?

Maść cholesterolowa to produkt farmaceutyczny w fomie białej, miękkiej masy. Sprawdza się nakładana bezpośrednio na skórę lub jako składnik leków i kosmetyków o właściwościach zdrowotnych.

Znana jest przede wszystkim z działania natłuszczającego, powleka skórę warstwą zabezpieczającą przed szkodliwymi czynnikami. Wykazuje również zdolność do emulgowania sporych ilości wody i roztworów składników leczniczych.

Maść cholesterolowa jest bezpieczna, nie wywołuje podrażnień ani zmian alergicznych. Jest też wskazana przy braku tolerancji dla innych kremów leczniczych.

2. Skład maści cholesterolowej

Maść cholesterolowa składa się z zaledwie kilku składników: parafina stała, parafina ciekła, biała wazelina i cholesterol.

3. Wskazania do stosowania maści cholesterolowej

Maść cholesterolowa jest używana do tworzenia kremów leczniczych. Oprócz tego wskazania do używania tego produktu to:

  • przewlekłe leczenie za pomocą maści sterydowych,
  • chemiczne, mechaniczne lub termiczne uszkodzenia skóry,
  • atopowe zapalenie skóry.

4. Przeciwwskazania do stosowania maści cholesterolowej

Nie istnieją przeciwwskazania do używania maści cholesterolowej, poza uczuleniem na którykolwiek składnik preparatu.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza