Trwa ładowanie...

Majdanowie sercem z ekipą z Łodzi

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan kibicują lekarzom i zawodnikowi z Łodzi, którzy biorą udział w Rajdzie Dakar 2020. Specjaliści ze sprzętem wartym pół miliona złotych towarzyszą łodzianinowi Arkowi Lindnerowi. Ta sympatia nie wzięła się przypadkowo.

1. Łodzianie po raz pierwszy w Arabii Saudyjskiej

Rajd Dakar odbywa się w dniach 5 -17 stycznia 2020 roku i w niezwykle trudnych warunkach, bo na arabskiej pustyni. Warunki klimatyczne i wyczerpująca trasa wymagają zastosowania wyjątkowych środków.

Majdanowie nagrali krótkie wideo z pozdrowieniami
Majdanowie nagrali krótkie wideo z pozdrowieniami (Instagram)

Zobacz film: "Prof. Alicja Chybicka"

Uczestnicy łącznie mają do pokonania blisko 8 tysięcy kilometrów, z czego 65 proc. trasy stanowią piaski i wydmy wysokością dochodzące nawet do 250 metrów. Dlatego trwa walka o utrzymanie zawodników w doskonałej formie na każdym etapie tegorocznego rajdu.

Arkadiusz Lindner ma do dyspozycji specjalistów i sprzęt, którego nie powstydziłby się sam Cristiano Ronaldo. Z Polski do Arabii Saudyjskiej pojechała z nim niemal klinika z aparaturą typu komora hiperbaryczna, która pozwala wyczerpanemu zawodnikowi na oddychanie czystym tlenem pod zwiększonym ciśnieniem. Poza tym może korzystać ze sprzętu do diagnostyki USG, akupunktury czy klawiterapii.

Arkadiusz Lindner w Rajdzie Dakar
Arkadiusz Lindner w Rajdzie Dakar (Archiwum własne)

Uczestnik Rajdu Dakar ma też swojego fizjoterapeutę i lekarza ortopedę. Poza tym dostał też coś, czego nie ma inny zawodnik, czyli doping Małgorzaty i Radosława Majdanów. Oboje nie ukrywają, że łączą ich serdeczne stosunki z ekipą z Łodzi. W krótkim filmiku opublikowanym na instagramie mobilnej kliniki pozdrawiają serdecznie i Arka i Bartłomieja Kacprzaka, lekarza ortopedę.

"Mam nadzieję, że dajecie tam radę, chociaż wiem, że jest ciężko. Ale znając wasz charakter, to na pewno dajecie całych siebie" - powiedziała żona Radka Majdana, która szczególnie trzyma kciuki za doktora Kacprzaka.

"Doktor jest nietuzinkową postacią i z pewnością dużo wniesie do tego wyścigu" – dodał Radek Majdan.

Bartłomiej Kacprzak lekarz ortopeda
Bartłomiej Kacprzak lekarz ortopeda (Archiwum własne)

Jak się okazuje, oboje korzystali z pomocy specjalisty i kierownika mobilnego szpitala, który teraz towarzyszy Lindnerowi w samym środku arabskiej pustyni. Lekarz ortopeda w imieniu całego teamu podziękował za wsparcie.

"Jesteście cudowni. Dziękujemy za wsparcie. Trzymajcie kciuki!" – dodał Kacprzak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza