Trwa ładowanie...

Magiczne sztuczki, które skończyły się tragicznie

Pokazy iluzjonistów oraz magików są emocjonujące i nierzadko mrożą krew w żyłach. Jednak nawet najlepsza sztuczka może przybrać bardzo groźną formę, powodując poważny uszczerbek na zdrowiu lub śmierć. Przedstawiamy sztuczki, które miały dramatyczny finał.

1. Został pogrzebany żywcem

Działo się to podczas Halloween w 1992r., w rocznicę śmierci Harry'ego Houdiniego. 32-letni Joe Burrus na jego cześć postanowił wykonać popisowy numer, która należał tego iluzjonisty. Trick polegał na wydostaniu się z zakopanej trumny.

Skuty kajdankami i związany łańcuchami Joe, został zamknięty w plastikowej trumnie, którą opuszczono w ziemię na głębokość ponad dwóch metrów. Po zalaniu jej siedmioma tonami betonu, magik miał się z niej wydostać. Jednak nie przewidział jednego... wylany cement zgniótł plastikową trumnę. Po 30 minutach odkopywania Burrus został wydostany, jednak zmarł z powodu uduszenia.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

2. Zaatakował go widz

Większość dorosłych ludzi doskonale wie, że sztuczki są jedynie iluzją. Ale Henry Howard, który przebywał w 1936r.na widowni w Montrealu, najwidoczniej nie zdawał sobie z tego sprawy.

Kiedy iluzjonista George Lalonde podczas show przeciął swoją asystentkę na dwie części, Howard wkroczył do akcji. Wtargnął na scenę, chwycił miecz, po czym zranił szyję Lalondego. Magik na szczęście przeżył. Howard tłumaczył swoje zachowanie tym, że nie mógł patrzeć, jak ktoś przecina kobietę na pół.

 

3. Połknął żyletkę

Vivian Hansley był australijskim dentystą i magikiem – amatorem. Latem 1938r. postanowił wykonać dla swojego syna sztuczkę pod nazwą „połknięcie zardzewiałej żyletki”. W rzeczywistości Hansley miał niezauważalnie wsunąć ją do rękawa swojego płaszcza.

Istnieje wiele magicznych sztuczek, których konsekwencje były tragiczne
Istnieje wiele magicznych sztuczek, których konsekwencje były tragiczne (123RF)

Jednak stało się coś nieoczekiwanego. Podczas wykonywania sztuczki, dentysta poślizgnął się, a żyletka wpadła do ust, po czym utkwiła w gardle. Żona nakazała mu połykać kulki z waty, a następnie zabrała go do szpitala. Pomimo  przeprowadzeniu dwóch operacji, lekarzom nie udało się znaleźć i wyjąć żyletki. Hansley zmarł 4 dni później.

4. Przebił rękę gwoździem na wizji

Przypadków nieudanych sztuczek nie trzeba szukać daleko. Na początku lipca w programie TVP "Pytanie na Śniadanie" miał miejsce nieszczęśliwy wypadek.

W jednej z czterech papierowych torebek, iluzjonista Marcin Połoniewicz znany jako Pan Ząbek, ukrył małą deskę z wbitym pionowo metalowym gwoździem. Wraz z dwoma prowadzącymi, miał losowo wybierać po jednej torbie, którą uderzając ręką zgniecie. Gwóźdź miał pozostać w ostatniej torbie.

Jako pierwszy z impetem pustą torbę zgniótł magik. Jako druga, miała zrobić to prezenterka Marzena Rogalska. Jednak w torbie, którą wybrała, był gwóźdź. Magiczna sztuczka zakończyła się krzykiem, krwią i zejściem z wizji.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Magiczne sztuczki, które skończyły się tragicznie
Magiczne sztuczki, które skończyły się tragicznie (123RF)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza