Trwa ładowanie...

Ma 30 lat i choruje na Alzheimera. Tak jak jego ojciec

Na pierwszy rzut oka wygląda jak zdrowy mężczyzna. 30-letni Daniel Bradbury cierpi jednak na chorobę Alzheimera. Odziedziczył ją po ojcu. A po nim schorzenie odziedziczą prawdopodobnie jego dzieci.

Ojciec Daniela zmarł w wieku 36 lat. Cierpiał na chorobę Alzheimera. Wtedy nie było jeszcze wiadomo, czy chłopak również na nią zapadnie.

Kiedy jednak u Daniela zaczęły pojawiać się pierwsze symptomy zaburzenia, postanowił pójść do lekarza. Diagnoza była jednoznaczna. Lekarze nie widzieli szans na długie życie. Zasugerowali, że umrze w tym samym wieku, co jego ojciec. Dali mu kilka lat i uznali Daniela za jednego z najmłodszych pacjentów w Wielkiej Brytanii, który cierpi na chorobę Alzheimera.

Zobacz film: "To może być przełom w diagnozie Alzheimera"

1. Zachorują także dzieci?

Daniel jest ojcem 18-miesięcznych bliźniąt o imionach Lola i Jasper. Niestety, lekarze twierdzą, że dzieci odziedziczą schorzenie po ojcu. Ryzyko jest 50-procentowe.

Zobacz także:

"Jesteśmy zszokowani tą diagnozą” - przyznaje Jordan Evans, dziewczyna Daniela i matka jego dzieci w rozmowie z "Daily Mail". "Szczególnie trudno jest pogodzić się z faktem, że zachorować mogą także nasze dzieci" - dodaje.

Daniel ma 30 lat
Daniel ma 30 lat (screen z dailymail.co.uk)

Mężczyzna cierpi na zaniki pamięci, ma problemy z równowagą i koncentracją. Objawy zaczęły nasilać się po narodzinach dzieci.

2. Życie z wyrokiem

Dziś Daniel żyje w oczekiwaniu na pogorszenie się swojego stanu. Chciałby zrobić wszystko, by jego dzieci go pamiętały. "Staram się nie myśleć o chorobie, żyję z dnia na dzień. Ale nie wiem, ile mam czasu. Wiem, że chciałbym spędzić go ze swoimi dziećmi" - mówi.

Daniel odziedziczył chorobę po ojcu
Daniel odziedziczył chorobę po ojcu (dailymail.co.uk)

Chcąc zatrzymać czas i wspomnienia, Daniel i Jordan planują wycieczkę do Disney World. Boją się, że to może być ich ostatnia wspólna podróż.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza