Trwa ładowanie...

Ma 29 lat. Umierał już 9 razy

Niektórzy twierdzą, że po dwudziestych urodzinach zaczyna się prawdziwe samodzielne życie. Dla Jamiego Poole'a z Londynu zaczęło się wówczas umieranie. Dziś ma 29 lat i umarł już 9 razy.

Zobacz film: "Migotanie przedsionków a udar mózgu"

spis treści

1. Kardiomiopatia przerostowa

Jamie Poole pochodzi z Sunshine Coast w Australii. Mieszka obecnie w Londynie. Serce 29-letniego mężczyzny pracuje nieprawidłowo. W chwilach wzmożonej aktywności przestaje bić.

Odkąd skończył 20 lat, jego serce zatrzymywało się już 9 razy. Zdarzało się to w czasie zwykłych czynności - na spotkaniach towarzyskich czy podczas ćwiczeń na bieżni. Podczas podróży do rodzinnej Australii reanimowano go na lotnisku. Jamie musi uważać nawet podczas wchodzenia po schodach, zabroniono mu aktywności fizycznej. Zdarzyło się, że miał cztery ataki serce w ciągu zaledwie 3 tygodni.

Jamie stara się cieszyć życiem
Jamie stara się cieszyć życiem (www.facebook.com/genericbox)

Kardiomiopatię przerostową rozpoznaje się u jednej na 5 tys. osób. Nieprawidłowa praca serca powoduje niedotlenienie organów i komplikacje, które mogą skończyć się śmiercią.

Lekarze dają Jamiemu szanse na jeszcze kilka lat. Obecnie żyje z wszczepionym defibrylatorem ICD, który pobuda zatrzymujące się serce. Nadzieją na dłuższe życie może być jedynie przeszczep.

2. Żyć pełnią życia

Jamie stara się nie rezygnować z pasji. Chociaż musiał przestać uprawiać sport, nadal chętnie podróżuje, mimo że lekarze zalecają mu ostrożność. Zwiedza Wielką Brytanię, bywa w rodzinnej Australii, jeździł na snowboardzie w Alpach.

Mama Jamiego podchodzi z czarnym humorem do jego problemów. "Czy już umarłeś w tym tygodniu?" - pyta, gdy dzwoni porozmawiać.

Jamie ma nadzieję na przeszczep serca, a obecnie stara się żyć jak najintensywniej wbrew swojej chorobie. Uważa, że w życiu najcenniejsze są wspomnienia, więc stara się mieć ich jak najwięcej.

Zobacz też: Kardiomiopatia – specyfika i rodzaje choroby

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza