Trwa ładowanie...

Leki na potencję – rodzaje, stosowanie, uzależnienie

Impotencja to problem wielu mężczyzn wynikający ze złego stylu życia, braku ruchu, palenia papierosów lub otyłości. Leki na potencję mogą poprawiać komfort współżycia seksualnego. Sprawdźmy co stosować przy zaburzeniach erekcji.

spis treści

1. Przyczyny zaburzeń erekcji

Przed podjęciem leczenia impotencji należy ustalić jakie są jej przyczyny. Zaburzenia erekcji mogą być spowodowane następującymi czynnikami:

Zobacz film: "5 sposobów na problemy z erekcją"

10 zaskakujących faktów o erekcji
10 zaskakujących faktów o erekcji [7 zdjęć]

Podczas fantazjowania, zbliżenia i każdego ranka towarzyszy mężczyznom. Erekcja, która wydaje się dość

zobacz galerię

2. Leki na potencję – tabletki

Tabletki to jeden ze sposobów leczenia impotencji. Zwiększają one drożność naczyń krwionośnych, co skutkuje napływaniem większych ilości krwi do członka. Leki na erekcję nie odpowiadają za zwiększenie popędu seksualnego. Nie należy stosować kilku rodzajów tabletek jednocześnie. Zazwyczaj w przypadku zaburzeń erekcji przepisywane są inhibitory fosfodiesterazy typu 5. Większość z nich jest na receptę. Przy impotencji stosuje się także trazodon, bupriopion, bromokryptynę, apomorfinę, testosteron i jahimbinę. Czasem wykonuje się zastrzyki z prostagladyny E1 lub alprostadylu. Tabletki na potencję są bezpieczniejsze od zabiegów chirurgicznych. Dodatkowo cechują się większą skutecznością od maści kupowanych bez recepty.

Przed zapisaniem leków pacjenci są badani przez lekarza. Sprawdzany jest stan układu sercowo-naczyniowego oraz możliwe interakcje z innymi lekami przyjmowanymi przez pacjenta.

3. Tabletki na potencję – bez recepty

Jest wiele środków na potencję, które można kupić bez recepty. Zazwyczaj zawierają one m.in. mieszanki roślinne rozszerzające naczynia krwionośne, wyciągi z owocu palmy, wyciągi z cytryńca chińskiego, wyciągi z buzdyganka ziemnego, cynk oraz nasiona liany.

4. Tabletki na potencję – bezpieczeństwo

Tabletki na potencje są bezpieczne. Przed dopuszczeniem do sprzedaży przechodzą wiele badań. Uważa się, że mogą mieć nawet korzystny wpływ na zdrowie. Zwiększają one przepływ krwi w organizmie i odpowiadają za regenerację nabłonka naczyń. Preparaty na potencję są także stosowane przy chorobach niedokrwiennych serca. To właśnie problemy z układem krwionośnym mogą wpływać na zaburzenia erekcji. Tabletki na potencję mogą pomagać w leczeniu pierwotnego nadciśnienia płucnego.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

5. Tabletki na potencję – stosowanie

Tabletki zawierające wyciągi roślinne zazwyczaj stosowane są przez około 10 tygodni po 1-2 tabletki codziennie. Po takim czasie zażywania środków pacjenci uzyskują odpowiednie rezultaty. W przypadku tabletek zawierających sildenafil wystarczy spożyć je około godzinę przed stosunkiem. Tabletki nie zawsze są skuteczne. Czasem przy leczeniu zaburzeń erekcji stosuje się zabieg chirurgiczny.

6. Tabletki na potencję – uzależnienie

Tabletki na potencję mogą uzależniać psychicznie. Osoba wtedy odczuwa potrzebę zażywania tabletek w obawie przed nieudanym stosunkiem. Środki na potencję nie uzależniają tak jak alkohol lub papierosy, ale należy zażywać je z umiarem. Nie zaleca się mieszania tabletek razem z alkoholem, gdyż może to negatywnie oddziaływać na wątrobę.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Leki na potencję mogą poprawiać komfort współżycia seksualnego
Leki na potencję mogą poprawiać komfort współżycia seksualnego (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza