Trwa ładowanie...

Leki homeopatyczne dla podróżnika

Leki homeopatyczne potrafią sprostać niejednej dolegliwości, która może nas spotkać na wymarzonym wakacyjnym wypoczynku. Często zdarzają się stłuczenia, uczulenia, oparzenia słoneczne, przeziębienia i choroby lokomocyjne. Nasza apteczka musi być porządnie wyposażona.

spis treści

1. Leki homeopatyczne na chorobę lokomocyjną

Choroba lokomyocyjna to pierwsza z przykrych niespodzianek, jakie mogą nas spotkać podczas wakacji. Bóle głowy, nudności i wymioty to podstawowe dolegliwości choroby lokomocyjnej, które pojawiają się niezależnie od środka transportu. Mogą wystąpić podczas lotu samolotem, płynięcia statkiem, jazdy autobusem czy samochodem. Dlatego warto mieć przy sobie leki homeopatyczne, które można zażyć, gdy tylko pojawią się zimne poty, bladość, senność i złe samopoczucie, czyli pierwsze objawy choroby lokomocyjnej. Leki homeopatyczne nie powodują senności ani zaburzeń zachowania.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

2. Leki homeopatyczne na urazy

Urazy podczas wakacji częściej zdarzają się dzieciom niż dorosłym. Aktywne spędzanie wolnego czasu, długie spacery, wycieczki rowerowe, gry i zabawy mogą zakończyć się jakąś kontuzją. Najpopularniejsze jest potłuczenia spowodowane nagłym upadkiem. Wtedy można zastosować leki homeopatyczne, które zmniejszają ból i łagodzą rany. Urazy dotyczą przede wszystkim kolan i łokci, na które można nałożyć maści. Leki homeopatyczne w granulkach należy zażyć jak najszybciej po urazie i zażywać je co godzinę, zmniejszając odstępy czasowe wraz z nadchodzącą poprawą.

3. Leki homeopatyczne na komary, kleszcze, meszki

Pełno ich w lasach, po których często spacerujemy podczas wakacyjnego odpoczynku. Dokuczają one zwłaszcza dzieciom. Najmłodsi nie wytrzymują swędzenia obrzęku po ugryzieniu przez komara i rozdrapują chore miejsce. Na wycieczki do lasu powinniśmy zabrać ze sobą środek, który skutecznie odstraszy wszelkie drażniące owady. Leki homeopatyczne mają postać żelu, który stosuje się na natychmiast po ugryzieniu. Można używać ich bardzo często i są praktyczne, ponieważ nie posiadają żadnych składników natłuszczających, plamiących, barwiących i są bezwodne, dlatego właśnie nie pozostawiają żadnych śladów na skórze.

4. Leki homeopatyczne na problemy żołądkowe

Korzystając z urlopu zmieniamy sposób odżywiania. Jesteśmy ciekawi smaku nowych potraw, częściej żywimy się w barach i restauracjach. Wtedy właśnie narażamy nasz układ pokarmowy. Efektem są wzdęcia, odbijanie, zgaga, biegunka lub zaparcia. Dostępne są leki homeopatyczne, które łagodzą te dolegliwości. Zimna porcja lodów podrażnia nasze gardła, a to objawia się bólem i chrypką. Pojawia się również przeziębienie. Wtedy można zażyć leki homeopatyczne w postać tabletek do ssania.

5. Leki homeopatyczne na podrażnienia oczu

Wywołują je takie czynniki jak dym, kurz, ostre światło, dym papierosowy. Na podrażnione oczy skutecznie działają krople homeopatyczne, które możemy kupić w jednorazowych pojemnikach. Dzięki temu unikniemy zanieczyszczenia główki preparatów w buteleczkach, przeznaczonych do wielokrotnego użytku. Jedno opakowanie kropli może być używane tylko przez jedną osobę. Jeśli więc na urlop zabieramy wszystkich domowników, to warto wziąć preparat w minimsach.

Pamiętajmy, że jadąc na wakacje trzeba zabrać ze sobą wcześniej wykupione leki na receptę, które mogą przydać się osobie cierpiącej na swoje „rutynowe” przypadłości. Ważna jest również homeopatia. Warto także przyjrzeć się miejscu, do którego się wybieramy i sprawdzić, czy są w nim poradnie medyczne przyjmujące turystów.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza