Trwa ładowanie...

Lekarze przełamali barierę na drodze do pokonania nieuleczalnych chorób (WIDEO)

Zobacz film: "Lekarze przełamali barierę na drodze do pokonania nieuleczalnych chorób"

Pomimo postępu w nauce i medycynie, wiele chorób nadal jest nieuleczalnych. Najnowsze odkrycie naukowców z Sunnybrook Health Sciences Center w Toronto może zmienić tę sytuację. Udało im się pokonać barierę krew-mózg, która uniemożliwiała przenikanie pewnych substancji chemicznych do mózgu. W praktyce oznaczało to, że ta fizyczna i biochemiczna bariera blokowała również przedostawanie się pewnych leków do mózgu np. leków na raka mózgu, padaczkę, czy Alzheimera. Naukowcy badają teraz możliwość pokonywania bariery krew-mózg za pomocą ultradźwięków, co ma sprawić, że chemioterapia będzie skuteczniejsza i bardziej precyzyjna.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza