Trwa ładowanie...

Lekarz zlekceważył objawy nowotworu. W ramach terapii zalecił oglądanie Netlfixa

46-letnia Lisa Thomas zgłosiła się do lekarza z uporczywym bólem głowy. Medyk w ramach terapii zalecił jej oglądanie filmów na Netflixie. Wkrótce kobieta dowiedziała się, że zlekceważone objawy zwiastowały śmiertelną chorobę.

spis treści

1. Lekarz zlekceważył objawy raka

46-letnia Lisa Thomas cierpiała na potężne bóle głowy, które nie pozwalały jej funkcjonować. Zawroty głowy były tak silne, że kobieta mdlała. Mimo to, jak mówi, lekarz, do którego udała się na konsultację, nie potraktował jej poważnie.

Zobacz film: "Prof. Zajkowska o twindemii"

Medyk powiedział jej, aby "poszła do domu, odpoczęła i oglądała Neflixa". To miało pomóc jej się zrelaksować. Jednak instynkt podpowiadał jej coś zupełnie innego. Kobieta zapłaciła za prywatne badanie, które wykryło guza zwanego glejakiem wielopostaciowym (GBM).

(Facebook)

2. Operacja i długie leczenie

Kobieta była przerażona usłyszaną diagnozą, ponieważ rokowania pacjentów z tym typem nowotworu wynosi od 12 do 18 miesięcy. Tylko pięć procent pacjentów, u których zdiagnozowano GBM żyje dłużej niż pięć lat. Głównymi objawami guza mózgu są ciągłe bóle głowy, drgawki, zmiana osobowości i kłopoty z myśleniem, mówieniem, a także problemy z widzeniem.

Lekarze dwa tygodnie po postawieniu diagnozy postanowili przeprowadzić operację i usunąć guza. Kobieta miała dużo szczęścia, ponieważ zabieg odbył się bez żadnych powikłań. Po operacji Lisa poddała się radioterapii i chemioterapii, a następnie co trzy miesiące wykonywała prześwietlenia głowy, aby kontrolować ewentualnie odrastanie nowotworu.

Kobieta przechodzi obecnie rekonwalescencję, a w jej organizmie nie ma śladów po przebytym nowotworze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza