Trwa ładowanie...

Lekarz usunął mu niewłaściwe jądro! Wywalczył w sądzie duże odszkodowanie!

54-letni mężczyzna skarżył się na ból w jądrach. Lekarze podjęli decyzję o usunięciu jednego z jąder, które powodowało ból. Problem w tym, że usunięto mężczyźnie nie to jądro. Sąd przyznał mu dużą rekompensatę finansową za poniesione szkody zdrowotne.

Zobacz film: "Co mogą oznaczać poszczególne rodzaje kaszlu?"

Steven Hanes przez kilka lat skarżył się na bóle w jądrach. Kiedy bóle nie były już do wytrzymania, udał się z tym problemem do lekarza specjalisty. Po przejściu badań ultrasonograficznych przekazano mu, że będzie potrzebne operacyjne usunięcie jednego z jąder, konkretnie prawego. Steven Hanes się zgodził.

Zobacz także:

Po przeprowadzeniu operacji pacjent był zdumiony. Okazało się, że zostało mu usunięte nie to jądro. Lekarz prowadzący operację, Spencer Long, sam wydawał się być zaskoczonym i nie potrafił wytłumaczyć jak doszło do tej pomyłki.

Po błędzie lekarza pacjent wywalczył ogromne odszkodowanie
Po błędzie lekarza pacjent wywalczył ogromne odszkodowanie (123rf)

W swoim raporcie dr Long przekazał: ''Wygląda na to, że to prawe jądro wraz z więzadłem mosznowym zostało usunięte zamiast lewego''. Steven Hanes postanowił rozstrzygnąć tę sprawę na drodze sądowej. Domagał się odszkodowania.

Sąd w Pensylwanii uznał roszczenia mężczyzny i przyznał mu 620 tysięcy dolarów w ramach rekompensaty oraz dodatkowo 250 tysięcy jako zadośćuczynienie za poniesione szkody. W opinii sądu, lekarz prowadzący zachował się po amatorsku i jego postępowanie było lekkomyślne.

Jak przekazał reprezentujący Stevena Hanesa adwokat - Braden Lepisto, jego klient nie będzie prowadził dalszego leczenia swojej dolegliwości. Zwyczajnie obawia się kolejnych zabiegów.

Wyraź swoją opinię na temat odszkodowania przyznanego mężczyźnie! Sonda poniżej ⬇

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza