Trwa ładowanie...

Lek zapobiegający przerzutom raka prostaty do kości

Nowy lek na raka prostaty okazał się skuteczny w walce z tym nowotworem, szczególnie w przypadku przerzutów raka do kości. Potwierdzające to wyniki badań zaprezentowano podczas spotkania Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej.

spis treści

1. Badania nad lekiem na raka prostaty

Działanie nowego farmaceutyku skierowane jest na dwa ważne szlaki odpowiedzialne za wzrost i rozwój nowotworu. Przetestowano go na 171 mężczyznach cierpiących na raka stercza z przerzutami do innych narządów. U 75% z nich występowały przerzuty do kości. W czasie trwających 29 tygodni badań chorym podawano nowe lekarstwo na raka.

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

2. Wyniki badań nad lekiem na raka prostaty

Z badań wynika, że u 76% pacjentów na scyntygrafii kości zaobserwowano częściowe lub całkowite zmniejszenie guza. Co więcej, spośród chorych, którzy ze względu na ból kości przyjmowali leki przeciwbólowe o działaniu narkotycznym, 67% zauważyło złagodzenie bólu, a 56% nawet odstawiło lek lub zmniejszyło jego dawkę. Dodatkowo u 2/3 pacjentów nastąpiła regresja raka również poza kośćmi. Nowy lek na raka prostaty wywoływał jedynie łagodne skutki uboczne, jak na przykład zmęczenie, problemy z przewodem pokarmowym i wysokie ciśnienie tętnicze.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Nowy lek na raka prostaty
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza