Trwa ładowanie...

Lecznicza marihuana w końcu legalna w Polsce! Jedynie dwóch posłów głosowało przeciw

W Sejmie została przegłosowana ustawa legalizująca używanie w naszym kraju marihuany do celów medycznych. Chorzy, którym medyczna marihuana może pomóc, czekali na ten moment bardzo długo. Jedynie dwóch posłów głosowało przeciw.

Używanie konopi indyjskich do celów leczniczych w Polsce będzie od dzisiaj możliwe. Sejm przegłosował ustawę o stosowaniu medycznej marihuany prawie jednomyślnie, co nie zdarza się zbyt często. Ustawy nie poparło jedynie dwóch posłów z obozu rządzącego. Byli nimi Beata Kempa oraz Zbigniew Ziobro.

Zobacz także:

Zobacz film: "Piotr Liroy Marzec u Kamili Baranowskiej: więcej szacunku dla chorych i umierających"

Początkowo projekt nowelizacji ustawy klubu Kukiz'15 dotyczący przeciwdziałaniu narkomanii, zakładał możliwość legalnej uprawy przez chorego konopi do celów leczniczych na własną rękę. Potrzebne byłoby jedynie odpowiednie zezwolenie. Chory sam zaopatrywałby się w preparat leczniczy.

Lecznicza marihuana legalna w Polsce
Lecznicza marihuana legalna w Polsce (123rf)

Finalny wygląd przegłosowanej dziś ustawy zakłada, że leki z marihuaną będą produkowane na bazie surowca sprowadzanego z zagranicy. Apteki będą mogły wytwarzać preparaty na podstawie recepty od lekarza.

Ustawa trafi teraz do prac w Senacie, gdzie kluby parlamentarne zapowiedziały już złożenie swoich poprawek do ustawy pod dyskusję. Klub Platformy Obywatelskiej chciałby zezwolić na uprawę konopi indyjskich w celach leczniczych w naszym kraju.

Pomysł ten popiera były członek klubu Kukiz 15, dziś już niezrzeszony poseł Piotr Leroy-Marzec. Widzi w tym możliwość dodatkowych wpływów do budżetu państwa. Warto przypomnieć, że poseł Leroy-Marzec jako pierwszy podniósł temat medycznej marihuany w Sejmie i złożył projekt ustawy w tej sprawie.

Weź udział w sondzie i wypowiedz się na temat medycznej marihuany! ⬇

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Lecznicza marihuana w końcu legalna w Polsce! Jedynie dwóch posłów głosowało przeciw
Lecznicza marihuana w końcu legalna w Polsce! Jedynie dwóch posłów głosowało przeciw
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza