Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Leczenie otyłości u dzieci (WIDEO)

Zobacz film: "Leczenie otyłości u dzieci"

-W tym oddziale, na którym pani pracuje coraz częściej pojawiają się prawda dzieci z otyłością, także na to trzeba zwracać rodzicom uwagę.

-Pojawiają się i mają się pojawiać, bo chcemy się tym jeszcze szerzej zająć, ponieważ jest to problem, prawda, wszyscy mówimy, że jest to problem. I takie dzieci wymagają kompleksowej opieki, to nie jest tylko jednorazowa wizyta u lekarza, to jest wykluczenie patologicznych przyczyn tej otyłości prawda.

-Jedzenie, nadmiar jedzenia.

-Musimy leczyć, ale to jest też pokazanie jak powinna wyglądać właściwa, prawidłowa dieta dla tego pacjenta. Nie można dziecko, które je bardzo dużo, nie można powiedzieć, że ono ma teraz jeść tylko tyle. To musi zrobić dietetyk, który uwzględni wiek dziecka, uwzględni jego zapotrzebowanie, nie tylko kaloryczne, ale i na witaminy i mikroelementy, na to co potrzebne do prawidłowego rozwoju.

Nie możemy tu zapominać, że dziecko musi się prawidłowo rozwijać, więc musi dostawać pewne elementy, które wchodzą w skład diety, po to żeby się prawidłowo rozwijało.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza