Trwa ładowanie...

Krzysztof na co dzień ratuje ludzkie życie. Teraz sam potrzebuje naszej pomocy. Prośba o wsparcie!

Krzysztof, który na co dzień ratuje ludziom życie, sam potrzebuje teraz pomocy. W drodze do pracy przy zabezpieczeniu dużej imprezy, uległ wypadkowi drogowemu. Sprawca wypadku wymusił pierwszeństwo. Krzysztof potrzebuje wsparcia, aby móc wrócić do pełnej sprawności.

Do tragicznego wypadku doszło 1 lipca, kiedy to ratownik medyczny jechał swoim motocyklem do pracy. Tego dnia miał zabezpieczać dużą imprezę na Stadionie Narodowym. W trakcie podróży, inny uczestnik ruchu wymusił pierwszeństwo. Krzysztof aby nie uderzyć w samochód, musiał skręcić na pobocze.

Zobacz także:

Zobacz film: "Mówią o nich: lekarze gorszego sortu"

W efekcie upadku z motocykla, Krzysztof ma połamane żebra i miednicę, odmę, pękniętą nerkę oraz krwiaka opłucnej. Lekarze w pierwszej kolejności musieli nastawić mu kości. Spędził ponad tydzień na OIOM-ie. Wyleczenie wymienionych wyżej obrażeń niestety nie zakończy sprawy.

Pierwsza pomoc przy zadławieniu ością
Pierwsza pomoc przy zadławieniu ością [6 zdjęć]

Polska tradycja nakazuje, aby na wigilijnym stole pojawił się karp lub inny gatunek ryby. Zjedzenie

zobacz galerię

Krzysztof będzie potrzebował długiej rehabilitacji, aby móc wrócić do sprawności sprzed wypadku. Oczywiście głównym celem jest powrót do pracy, czyli ratowania zdrowia i życia innych osób. Aby to było możliwe, potrzebne będą fundusze.

Krzysztof na co dzień ratuje ludzkie życie. Teraz potrzebuje pomocy
Krzysztof na co dzień ratuje ludzkie życie. Teraz potrzebuje pomocy (123rf)

Poszkodowanego ratownika medycznego nie stać na opłacanie kosztownej rehabilitacji. Pracuje na umowie zlecenie za niewielkie pieniądze, podobnie jak inni pracownicy pogotowia. Narodowy Fundusz Zdrowia nie pomoże w pokryciu całości leczenia. Potrzebna będzie pomoc finansowa dla Krzysztofa.

Aby zapewnić odpowiedni sprzęt, taki jak specjalistyczne łóżko i stabilizatory, potrzebna jest kwota w wysokości około 50 tys. zł. Oczywiście im więcej uda się zebrać, tym lepsze będą warunki rehabilitacji Krzysztofa.

Z apelem o pomoc, oprócz kolegów i koleżanek ratowników, zwrócił się także Samorząd Studentów WUM, ponieważ Krzysztof jest w trakcie kończenia studiów. Informacje na temat zbiórki pieniędzy podajemy w linku – kliknij tutaj.

Krzysztof i jego rodzina, współpracownicy z ratownictwa medycznego oraz koleżanki i koledzy ze studiów, bardzo serdecznie dziękują za każde wsparcie. Pomóżmy mu wrócić do jego pracy, do ratowania ludzkiego życia.

Prosimy o udostępnianie informacji o zbiórce funduszy oraz wsparcie finansowe w miarę możliwości.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza