Trwa ładowanie...

Koronawirus. 105-letnia babcia z Turcji pokonała COVID-19 w kilka dni. Lekarze ne mogli wyjść z podziwu

Pięć dni - tyle wystarczyło, by 105-latka z Turcji pokonała COVID-19. Lekarze nie mogli wyjść z podziwu dla jej silnego organizmu. U kobiety wykryto zakażenie po tym, jak z dnia na dzień straciła apetyt.

spis treści

1. Przenieśli się na wieś, żeby uchronić babcię przed COVID-19. Zachorowała kilka dni po przeprowadzce

U 105-letniej Huriye Baskapan z Turcji wykryto COVID-19, gdy z dnia na dzień straciła apetyt. Niedługo wcześniej przeprowadziła się wraz z rodziną do domu na wieś o nazwie Sheali. Jej syn twierdził, że to rozwiązanie będzie najbezpieczniejsze dla najstarszej członkini rodziny w dobie pandemii COVID-19.

Zobacz film: "Prof. Andrzej Horban tłumaczy, jak działa szczepionka przeciwko COVID-19 i na jak długo chroni"

Gdy kobieta zaczęła skarżyć się na gorsze samopoczucie i utratę apetytu oraz pogorszony smak, syn podjął decyzję, że trzeba zawieźć ją na konsultację do szpitala. W obawie przed najgorszym scenariuszem, czyli COVID-19, zabrał też żonę i syna, by zrobiono im testy na obecność SARS-CoV-2 w organizmie.

Niestety, obawy mężczyzny okazały się słuszne. Cała rodzina otrzymała wynik dodatni, jednak objawy wykazywała tylko babcia. Lekarze natychmiast zostawili ją na obserwacji. Nie wiadomo jednak, gdzie i jak rodzina mogła zarazić się koronawirusem.

2. W pięć dni pokonała COVID-19

Z dnia na dzień dolegliwości 105-letniej Huriye nie nasilały się, a wręcz przeciwnie - czuła się coraz lepiej. Po pięciu dniach od wykrycia infekcji kobieta powiedziała lekarzom, że czuje się całkowicie zdrowa - dokładnie tak samo, jak przed utratą apetytu.

"Moja choroba minęła bardzo szybko. Nie rozumiem, jak to możliwe, ale lekarze to potwierdzili" - powiedziała 105-latka.

105-letnia Huriye już po wyzdrowieniu
105-letnia Huriye już po wyzdrowieniu (EAST NEWS)

Zakaźnicy nie mogli wyjść z podziwu dla silnego organizmu kobiety. Dr Emre Ozge, specjalista chorób zakaźnych Szpitala Sile State, który leczył Huriye Baskapan, przypomniał, że COVID-19 jest szczególnie niebezpieczny dla pacjentów w podeszłym wieku zmagających się z chorobami współistniejącymi. Ze względu na wiek i niektóre schorzenia, które pojawiły się u Huriye ze starości, infekcja mogła przerodzić w coś naprawdę niebezpiecznego. Dr Ozge twierdzi, że taka reakcja organizmu na COVID-19 to w dużej mierze zasługa dobrych genów.

Huriye po wyzdrowieniu z COVID-19
Huriye po wyzdrowieniu z COVID-19 (EAST NEWS)

Zobacz także: Nietypowe objawy koronawirusa u osób starszych. Mogą wskazywać na udar

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza