Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: ALERGIE

Korek analny – jak wygląda i do czego służy?

Korek analny to gadżet erotyczny, który umieszcza się w odbytnicy w celu dostarczenia przyjemności i podniecenia bądź przygotowania do seksu analnego. Jak wygląda zatyczka analna? Jakie z jej stosowaniem wiążą się zagrożenia? Co warto wiedzieć?

Zobacz film: "5 gadżetów erotycznych, które musisz wypróbować"

spis treści

1. Co to jest korek analny?

Korek analny to gadżet erotyczny, który umieszcza się w odbytnicy. Stosują go zarówno mężczyźni, jak i kobiety, którzy są otwarci na seks analny.

Seks analny, nazywany miłością grecką, polega na penetracji odbytnicy partnera lub partnerki. Znano i praktykowano go już w starożytności. Za jego odkrywców uważa się mieszkańców Peloponezu.

Według miłośników tej formy zbliżeń stymulacja analna, zarówno za sprawą penetracji, jak i przy użyciu gadżetów, otwiera drzwi do nieznanych, głębokich doznań, które trudno z czymś porównać. Jednak seks analny wciąż jest tematem tabu. Nie zawsze spotyka się ze zrozumieniem, a pomimo coraz większej otwartości w kwestii seksu, nadal budzi kontrowersje.

Wielu osobom seks analny kojarzy się z szeroko rozumianym dyskomfortem (także psychicznym), ale również konkretnymi bolączkami, takimi jak dolegliwości bólowe odbytu czy krwawienie. Bez wątpienia przyczynia się do tego nieumiejętne rozpoczęcie przygody. Aby tego uniknąć, amatorom analnych doznań seksualnych z pomocą przychodzi właśnie zatyczka analna. Prawidłowo stosowana umożliwia rozluźnienie mięśni, a co za tym idzie, uniknięcie przykrych wrażeń podczas seksu.

2. Do czego służy korek analny?

Zatyczkę analną stosuje się najczęściej w celu urozmaicenia życia seksualnego i wywołania stanu podniecenia. Sprawdza się zarówno podczas gry wstępnej czy masturbacji, jak i w trakcie stosunku (u mężczyzn stymuluje prostatę, co zwiększa intensywność orgazmów, zaś u kobiet zwęża pochwę, dociskając jej ścianki do penisa).

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Dla wielu osób to gadżet, który pozwala przygotować się do seksu analnego, ponieważ delikatnie rozciąga i rozluźnia. Umożliwia również stopniowe przyzwyczajenie do penetracji analnej. Korki analne są używane podczas zabaw seksualnych, ale nie tylko. Ich zagorzali wielbiciele noszą je również w ciągu dnia, nierzadko wyjmując tylko wtedy, kiedy istnieje taka potrzeba (np. podczas wizyty w toalecie).

3. Jak wygląda korek analny?

Korek analny przypomina inne gadżety erotyczne, takie jak sztuczne członki i wibratory. Jest dość krótki, gładki i obły, co ma zapobiegać uszkodzeniom błony śluzowej odbytu, odbytnicy i jelita grubego.

Ta zabawka erotyczna ma nieprzypadkowy - stożkowaty - kształt. Ponieważ zwęża się na jednym z końców, korzystanie z niej jest łatwiejsze: umożliwia całkowite wsunięcie zatyczki do odbytnicy. Drugi koniec, który nie służy penetracji, zwykle jest spłaszczony. Dzięki temu zwieracz odbytu utrzymuje gadżet na miejscu i zapobiega wysunięciu zatyczki.

4. Jaki korek analny wybrać?

Korki to najpopularniejsze zabawki analne. Dostępne są w wielu kształtach, kolorach i rozmiarach. Wykonuje się je z różnych materiałów, takich jak silikon i tworzywa sztuczne. Niektóre produkuje się z metalu, kamienia, drewna czy szkła. Są też korki analne, zwykle wykonane z lateksu, wyposażone w ręczną pompkę oraz zawór spustowy.

Oprócz klasycznych, oszczędnych w formie zatyczek analnych, można znaleźć również różne intrygujące i oryginalne modele, na przykład takie, których niepenetrujące końce zakończone są ogonami zwierząt.

W ofercie sex-shopów znajdują się także korki z wibracjami oraz inne gadżety analne, takie jak specjalne, połączone ze sobą i zakończone uchwytem kulki czy masażery prostaty, które docierają do tak zwanego męskiego punktu G, czyli gruczołu krokowego.

5. Zagrożenia i zasady użytkowania

Prawidłowe stosowanie korka analnego nie niesie ze sobą skutków ubocznych. Kluczowe jest bezpieczeństwo materiału oraz przestrzeganie zasad użytkowania. Gadżetu nie należy używać zbyt długo, ponieważ po pierwsze może to prowadzić do uzależnienia od obecności zatyczki, a po drugie – do zaburzeń motoryki odbytu i odbytnicy.

Nadużywanie korka analnego może również prowadzić do pojawienia się hemoroidów czy zaburzenia funkcjonowania zwieracza odbytu, a także przerwania ciągłości błony śluzowej, a także pojawienia się szczelin odbytu, które wywołują świąd i ból. Zdarzają się również reakcje alergiczne.

Bardzo ważne również jest, by zawsze pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny. Oznacza to, że po każdym użyciu korek należy dokładnie umyć w ciepłej wodzie z mydłem.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza