Trwa ładowanie...

Kolory, które pomogą pozbyć się depresji (WIDEO)

Zobacz film: "Kolory, które pomogą pozbyć się depresji"

Okazuje się, że kolory, na jakie pomalowane jest nasze mieszkanie, mogą znacząco wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Barwy, jakie wybieramy, by udekorować wnętrza, mogą pełnić funkcje terapeutyczne i lecznicze. I tak przebywanie w pomieszczeniach, w których ściany są czerwone, podnosi ciśnienie krwi i sprawia, że nasz oddech staje się szybszy. Nie można zatem przesadzić z jego nasyceniem. Z kolei biel to idealny odcień dla wszystkich, którzy muszą wzmocnić swój układ odpornościowy. Fiolet zaś mocno oddziałuje na ludzką psychikę. Pomaga w problemach z bezsennością, a dodatkowo pobudza kreatywność i wyobraźnię. Doskonale się sprawdza w miejscu pracy.

O wpływie kolorów na nasze samopoczucie oraz o tym, czy terapia kolorem może pomóc na jesienną i zimową depresję, mówi dr Marek Borowiński, psycholog koloru oraz visual merchandisingu.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza