Trwa ładowanie...

Kobiety bardziej podatne na choroby serca. Umierają na zawał częściej niż mężczyźni (WIDEO)

Zobacz film: "Kobiety są bardziej narażone na atak serca"

Naukowcy z Instytutu Heart of University of Ottawie przeprowadzili badania, z których wynika, że choroby serca częściej dotykają kobiet niż mężczyzn. Co więcej, dolegliwości te inaczej dotykają osoby o różnej płci.

Przejawia się to różnymi objawami np. podczas zawału. Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz wideo.

Kobiety są bardziej narażone na atak serca. Choroby serca są najczęstszą przyczyną śmierci osób dorosłych na świecie. Częściej dotykają jednak kobiety, dlaczego?

Według najnowszych badań ekspertów z Uniwersytetu w Ottawie kobiety częściej umierają na niewydolności serca niż mężczyźni. Autorzy badania przeanalizowali 90000 przypadków śmierci z powodu chorób serca w latach 2009-2014.

Naukowcy odnotowali, że w tej grupie zmarło 16,8% kobiet, natomiast w przypadku mężczyzn zgon nastąpił u 14,9%. Zauważyli, że kobiety było ogólnie starsze i słabsze.

Według raportu Harvardu z 2016 roku średni wiek pierwszego ataku serca u kobiety to 72 lata, natomiast u mężczyzny to 65 lat. Zawał u kobiety często ma inne objawy niż w przypadku mężczyzn. Należą do nich duszności i ogólne uczucie przemęczenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza