Trwa ładowanie...

Kleszcz - twój śmiertelny wróg! (WIDEO)

Zobacz film: "Dlaczego kleszcz jest naszym wrogiem?"

Czasami niewinny spacer po lesie może skończyć się tragicznie dla naszego zdrowia. To wszyscy wiemy. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że przenoszące między innymi boreliozę kleszcze mogą czyhać również w miejskich parkach i wśród trawy na łąkach.

Co zrobić, kiedy zauważymy kleszcza na naszym ciele? Przede wszystkim nie traktować go masłem ani alkoholem. Substancje te wywołują u kleszcza wymioty, a te są toksyczne dla człowieka. W celu usunięcia kleszcza najlepiej udać się do lekarza. I to jak najszybciej!

Sprawdź, co jeszcze powinieneś wiedzieć o kleszczach.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza