Trwa ładowanie...

Każdego roku rak płuca zabija 23 tys. Polaków (WIDEO)

Zobacz film: "Każdego roku rak płuca zabija 23 tys. Polaków"

Rak płuca to najczęstsza choroba nowotworowa w Polsce. Rocznie rozpoznajemy 23 tysiace nowych przypadków i najczęściej, najczęstsza przyczyna zgonu wśród wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn.

To co istotne, to trzeba powiedzieć, że niestety tylko dziesięć procent chorych na raka płuc przeżywa pięć lat. A więc jest to bardzo poważna i niebezpieczna choroba nowotworowa. Rozpoznajemy raka płuca w Polsce późno, tak jak powiedziałam, w związku z tym możliwości leczenia są ograniczone.

Tylko około piętnaście procent chorych kwalifikuje się do leczenia operacyjnego, która daje szanse na wyleczenie. Leczenie również jest nieoptymalne, dostęp do leków jest ograniczony, trzeba podkreślić że na trzynaście cząsteczek zarejestrowanych w Europie tylko dwie dostępne są w pełnych wskazaniach w Polsce, a trzy w niepełnych wskazaniach w Polsce, a na pozostałe czekamy i czekaja nasi chorzy.

Zainteresuje cię również:

Czy twój mężczyzna nadaje się do opieki nad dzieckiem?

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza