Trwa ładowanie...

Kategorie mężczyzn z impotencją

Avatar placeholder
17.03.2015 13:34

Impotencja u mężczyzn to choroba cywilizacyjna. Na impotencję cierpi co 10 mężczyzna w starszym wieku. Niestety, męska impotencja powoduje depresję. Wielu mężczyzn rezygnuje z aktywności seksualnej, zamyka się w sobie, ma poczucie niższej wartości. Panowie obawiają się ośmieszenia ze strony partnerki. Wbrew pozorom, impotencja coraz częściej dotyka też młodych mężczyzn przed trzydziestym rokiem życia. Jakie są przyczyny impotencji?

spis treści
Nie bój się seksuologa
Nie bój się seksuologa

Podczas wizyty u seksuologa wiele osób odczuwa lęk i skrępowanie. Tymczasem, przebieg spotkania to najczęściej

zobacz galerię

Zobacz film: "Co nas pociąga w innych ludziach?"

1. Pzyczyny impotencji

Przyczyny impotencji w znacznej mierze uwarunkowane są przez psychikę mężczyzny. Wielu mężczyzn ma kompleks małego członka; uważa, że nie sprosta wymaganiom seksualnym swojej partnerki. Zaburzenia erekcji mogą wynikać z lęku przed niechcianą ciążą lub zapłodnieniem partnerki. Niektórzy panowie mają zahamowania reaktywności seksualnej spowodowane zgeneralizowanym lękiem przed seksualnością lub poczuciem grzechu.

1.1. Przyczyny organiczne impotencji

Brak erekcji może być spowodowany przebytymi chorobami, np. cukrzycą, nadciśnieniem, wadami i chorobami serca). Męska impotencja występuje wtedy, gdy chory w ogóle nie może osiągnąć erekcji z powodu wieku. Duży wpływ na potencję ma również: nadużywanie alkoholu, częsty brak snu, nieodpowiednia dieta, stosowanie używek (sterydy, narkotyki).

2. Męska impotencja w młodym wieku

Wielu panom, nawet młodym, zdarza się czasami brak erekcji. Najczęściej przyczyną impotencji w młodym wieku jest ogólne przemęczenie organizmu związane ze stresem. Jeżeli problem z brakiem erekcji pojawia się rzadko, nie ma powodów do obaw. Jednak w przypadku częstych zaburzeń erekcji należy zgłosić się do lekarza. W przypadku impotencji u młodych panów zdecydowaną przewagę mają czynniki psychiczne. Najczęściej są to stany lękowe, np. lęk przed niepowodzeniem. Młody mężczyzna chce udowodnić swoją męskość, pragnie pokazać partnerce, że jest prawdziwym mężczyzną, potrafiącym w 100% sprostać jej oczekiwaniom. Jednocześnie nie zawsze ma doświadczenie, dochodzi do porażki, która głęboko godzi w jego męskie ego. Im więcej takich niepowodzeń, tym większe problemy z impotencją.

3. Impotencja u mężczyzn a palenie papierosów

Jeżeli jesteś nałogowym palaczem, nie zdziw się, że możesz mieć problemy z potencją. Około 115 tys. Polaków cierpi na impotencję spowodowaną paleniem tytoniu. Impotencja u mężczyzn dotyczy wieku od 30 do 49, którzy palą systematycznie. Rzucenie nałogu nie przyniesie poprawy, więc warto w ogóle nie zaczynać palić, by uniknąć zaburzeń erekcji.

4. Leczenie impotencji

Jeżeli lekarz ustali przyczyny impotencji można rozpocząć leczenie, którego celem jest nie tylko eliminacja impotencji, ale również przyczyny. W impotencji wywołanej przez czynniki psychologiczne, stosuje się metody treningowe z współudziałem partnerki, zaś w impotencji na tle hormonalnym stosuje się leki hormonalne.

Impotencja u mężczyzn nie powinna stanowić źródła wstydu. Z tą dolegliwością należy udać się do lekarza specjalisty. Obecna medycyna jest w stanie przywrócić choremu erekcję.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Leki powodujące zaburzenia erekcji
Kategorie mężczyzn z impotencją
Kategorie mężczyzn z impotencją
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza