Trwa ładowanie...

Kapsułki do prania są niebezpieczne dla dzieci i seniorów z demencją (WIDEO)

Zobacz film: "Kapsułki do prania są niebezpieczne dla dzieci i seniorów z demencją"

Każdego roku na świecie odnotowuje się aż 16 tys. przypadków zatruć kapsułkami do prania. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta apeluje do rodziców, aby trzymali je daleko od dzieci, w szczelnym, dobrze zamkniętym opakowaniu.

Co więcej kolorowe detergenty są też groźne dla osób starszych, które mają problemy z pamięcią i kojarzeniem. Oni także dość często sięgają po żelowe detergenty, traktując je jak słodycze.

Co zrobić, aby uchronić bliskich przed toksycznym działaniem detergentów?

  • Trzymaj detergenty i inne niebezpieczne środki z daleka od dzieci. Niech będę schowane na wysokiej półce lub w szafce, do której dzieci nie mają dostępu.

  • Po każdym użyciu środka czystości dokładnie go zabezpiecz. Nie trzymaj kapsułek poza pudełkiem, które jest do tego przeznaczone.

  • Dokładnie czytaj ostrzeżenia umieszczone na opakowaniu detergentu.

  • W przypadku kontaktu ze środkiem, który mógłby zagrażać zdrowiu, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza