Trwa ładowanie...

Kanye West cierpi na psychozę

Kanye West po raz kolejny doznał załamania nerwowego. Z tego powodu przeniesiono go do centrum medycznego Uniwersytetu Kalifornii. W trudnych momentach wspierała go jego żona, Kim Kardashian.

1. West trafił do szpitala z powodu nieracjonalnego zachowania

„Kim była niesamowita. Wiedziała, że on sobie nie poradzi sam w takim stanie. Była przy nim przez cały ten czas, pomagała go karmić i leżała przy nim” – powiedział przyjaciel rodziny dla "US Weekly".

Niedawno w podobny sposób nad mężem czuwała siostra Kim, Khloe Kardashian. W tamtym roku  Lamar Odom przedawkował narkotyki, przez co trafił do szpitala.

„Wszystkie kobiety klanu Kardashian trwają przy swoich mężczyznach” – mówi informator.

Kanye West trafił do szpitala z powodu pogłębiającej się psychozy
Kanye West trafił do szpitala z powodu pogłębiającej się psychozy (Shutterstock)

Zagraniczne źródła podają, że Kim jest przy mężu przez większość czasu. Odeszła od niego tylko w czasie Święta Dziękczynienia, by świętować tą uroczystość razem z  rodziną.

Wcześniej zły stan zdrowia Kanye Westa tłumaczono przemęczeniem, odwodnieniem i bezsennością. Teraz jednak wiadomo, że raper cierpi na psychozę. Ostatnio widziano go 22 listopada, w domu swojego trenera. Podobno zachowywał się wtedy dziwnie, zakłócał porządek – zostały wezwane odpowiednie służby, a West trafił na obserwację do szpitala psychiatrycznego.

Raper już od dłuższego czasu zmaga się z depresją i paranoją. Ma manię prześladowczą. Według serwisu TMZ, kiedy trafił do szpitala, sądził, że „ktoś chce go dopaść”. Podobno podejrzewał nawet personel medyczny, przez co nie pozwalał lekarzom podjąć leczenia.

Teraz ciągle jest w uniwersyteckim centrum medycznym w Los Angeles, ale rodzina Kardashianów ma nadzieję, że niedługo wróci do domu i tutaj będzie mógł znaleźć się pod opieką lekarza.

Zobacz także

2. Psychozę trzeba leczyć farmakologicznie

Psychoza to poważny stan. W jego przypadku doznaje się różnych zaburzeń umysłu. Niekiedy chory całkowicie traci świadomość.

Choroba jest wywołana przez zaburzenia w funkcjonowaniu nauroprzekaźników w mózgu. Niekiedy bywa skutkiem depresji czy też nadużywania leków psychotropowych. Duże znaczenie mają też czynniki genetyczne.

Główne objawy psychozy to:

Psychozę leczy się farmakologicznie, środkami przeciwpsychotycznymi. Ich zadaniem jest hamowanie niekontrolowanych pobudzeń mózgu. Poza tym, chorzy przechodzą też psychoterapię.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza