Trwa ładowanie...

Już jest alternatywa dla niebieskiej pigułki! Fale uderzeniowe w leczeniu zaburzeń erekcji

Szacuje się, że w 2025 roku aż 322 mln mężczyzn na świecie może cierpieć na zaburzenia erekcji. Badania wskazują, że w Polsce problemy z potencją dotyczą ok. 3,5 miliona mężczyzn, z których jedynie 7% decyduje się na leczenie!

Z powodu braku odpowiedniego sprzętu zabiegowego i diagnostycznego w Polsce, specjaliści zalecają środki farmakologiczne, które jedynie niwelują objawy choroby, a nie zwalczają jej przyczyny.

spis treści

Zobacz film: "Orgazm"

1. Przyczyny problemów z seksem

Źródła dysfunkcji seksualnych są różne, co w dużej mierze jest związane z wiekiem. W grupie wiekowej nastolatków i młodych mężczyzn najczęstszą przyczyną zaburzeń erekcji są problemy na tle psychologicznym. U mężczyzn w średnim wieku za główne czynniki wywołujące impotencję uważa się przepracowanie, stres oraz problemy w relacjach osobistych. Choroby, takie jak miażdżyca i cukrzyca także nie są obojętne. Przyczyny organiczne zaczynają dominować wraz z wiekiem. Najczęściej są to zaburzenia związane z układem sercowo-naczyniowym oraz schorzeniami powodującymi zmiany w naczyniach doprowadzających krew do prącia.

2. Bezinwazyjny system leczenia zaburzeń erekcji

Na szczęście są w Polsce lekarze, którzy podchodzą do tematu dysfunkcji seksualnej bardzo poważnie. Grupa specjalistów z dziedzin m.in. seksuologii, kardiologii, urologii, angiologii i psychologii, trzy lata temu zainicjowała unikalny projekt. W jego wyniku w Grodzisku Mazowieckim powstało Centrum Seksuologiczne - pierwszy w Polsce ośrodek zajmujący się diagnostyką i terapią zaburzeń erekcji. Przedsięwzięcie na ogólnokrajową skalę pozwoliło na opracowanie kompleksowego protokołu diagnostycznego problemów z erekcją oraz wprowadzenie nowoczesnych metod leczenia tej przypadłości.

Usługi świadczone w Centrum Seksuologicznym są cały czas doskonalone. Na początku tego roku, po raz pierwszy w Polsce, wprowadzono bezinwazyjny system leczenia zaburzeń erekcji (RENOVA). Według europejskich specjalistów jest on uznawany za wiodący zabiegowy sposób leczenia zaburzeń erekcji, pozwalający na całkowite przywrócenie lub znaczące polepszenie funkcji seksualnej już po kilku niedługich sesjach terapeutycznych.

Wykorzystanie technologii RENOVA poparte jest badaniami klinicznymi. Efekt terapeutyczny jest osiągany podczas terapii falami uderzeniowymi (akustycznymi) o niskiej częstotliwości LISW (z ang. Low-Intensity Soundwaves). Stymulują one lokalną, kontrolowaną angiogenezę (tworzenie nowych mikro-naczyń krwionośnych), która przyczynia się do wyraźnej poprawy jakości erekcji. Ponad 70% pacjentów może całkowicie odstawić leki wspomagające oparte na syldenafilu (np. Viagra), u pozostałych 30% - stwierdza się twardszą oraz łatwiejszą do uzyskania i utrzymania erekcję. Badania kliniczne pokazują również, że uzyskany efekt terapeutyczny jest permanentny.

Wysoka skuteczność terapii, bezinwazyjność a także szybko odczuwalny i zauważalny efekt sprawiają, że coraz więcej mężczyzn decyduje się na alternatywę dla niebieskiej pigułki. Leczenie zabiegowe ma fundamentalną przewagę nad leczeniem farmakologicznym ponieważ likwiduje źródło problemu, a nie jedynie jego objawy.

Tekst przygotowany przez Centrum Seksuologiczne.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza