Trwa ładowanie...

Jesteś po 40? Ryzyko tych chorób masz już większe (WIDEO)

Zobacz film: "Jesteś po 40? Ryzyko tych chorób masz już większe"

Gdy przekraczamy 40. rok życia, organizm coraz bardziej odczuwa proces starzenia się. Widoczne jest to nie tylko poprzez zmarszczki na skórze. Metabolizm zwalnia, a my stajemy się podatni na różne choroby. Jakie? Dowiedz się z wideo.

Istnieją choroby wieku podeszłego i choroby demencyjne. Specjaliści są zgodni tych chorób po prostu nie można uniknąć. Co ciekawe, choroby kojarzone z podeszłym wiekiem atakują coraz młodsze osoby. Poza tym, osoby starsze częściej chorują ponieważ tak działa wpływ wieku na stan odporności.

Proces starzenia się człowieka jest nieunikniony. Może jedynie przebiegać w różny sposób i rozwijać się szybciej lub wolniej. Starzenie się organizmu zazwyczaj można rozpoznać po zmarszczkach na czole. Ale istnieje o wiele więcej rodzajów zmarszczek. Są zmarszczki wokół oczu, zmarszczki mimiczne, a nawet zmarszczki na dłoniach. Wiele osób zadaje sobie pytanie jak zlikwidować zmarszczki, ale nie jest to takie proste. Maseczki kupowane w sklepie, zabiegi na zmarszczki ani domowe sposoby na zmarszczki nie mają potwierdzonej skuteczności.

Poza zmianą w wyglądzie skóry następuje siwienie włosów i wówczas wiele osób szuka pomocy pytając jak opóźnić siwienie włosów. U kobiet pojawia się również menopauza i okazuje się że dieta w menopauzie może nieco poprawić samopoczucie. Mało osób rozumie co to jest klimakterium, ponieważ istnieje co najmniej 5 najpowszechniejszych mitów na temat menopauzy. Istnieją co prawda zioła na menopauzę, ale nie są uznawane jako lek na odczuwane dolegliwości. Płeć męska jest natomiast podatna na kryzys wieku średniego u mężczyzn.

Kolejnym etapem starzenia się są problemy z przemianą materii. Wiek jest jednym z 7 czynników spowalniających metabolizm. Okazuje się, że aktywność fizyczna sposobem na pomyślne starzenie się. Warto to sprawdzić i przy okazji pobudzić swój metabolizm. Poza tym najlepiej skupić się na oswajaniu starości, bo przecież jest to zupełnie naturalna kolej rzeczy. Jakie choroby mogą być spowodowane starością? Dowiedz się oglądając wideo.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza