Trwa ładowanie...

Jakie zmiany wywołują wahania hormonów? (WIDEO)

Zobacz film: "Jakie zmiany wywołują wahania hormonów?"

Hormony to substancje, które kierują wieloma procesami w organizmie. U kobiet wpływają nie tylko na płodność czy pracę narządów, ale także na zachowanie.

Jeśli są w normie - problemów nie ma. Ale jeśli ich poziomy zaczynają się wahać - skutki tym zmian odczuwa całe ciało. Jakie zatem zmiany wywołują szalejące hormony?

Hormony mają wpływ na samopoczucie i zachowanie kobiety. Gdy ich poziomy zaczynają się wahać wpływa to na wiele rzeczy. Jakie są objawy szalejących hormonów?

Możesz szybko przytyć lub stracić na wadze. Pojawia się huśtawka nastrojów i drażliwość? Jesteś nerwowa i zdołowana. Szybko się męczysz, nie myślisz o seksie, masz ochotę na sen.

Borykasz się z trądzikiem i przebarwieniami skóry, nie możesz zajść w ciążę. W takiej sytuacji warto wykonać badania, które umożliwiają ocenę pracy tarczycy.

Pomocna może okazać się także wizyta u endokrynologa. Wdrożenie odpowiedniego leczenia pozytywnie wpłynie na samopoczucie i zredukuje nieprzyjemne dolegliwości.

Odpowiedni poziom hormonów w organizmie jest bardzo ważny i ma wpływ na pracę narządów, nastrój czy poziom energii. Badania diagnostyczne i wizyta lekarska mogą zmienić komfort życia.

Sprawdź także:

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza